Poraz nogometaša Širokog u Sarajevu

Široki nije uspio u derbiju na Koševu doći do boda kojim bi praktično potvrdio treću poziciju i plasman u Europu. Sarajevo je slavilo s 2:0 i primaknulo se „Plavo-bijelima“ na tablici na dva boda zaostatka.

Domaći su poveli u 58. minuti. Velkoski je odlično uposlio Sarića, ovaj s lijeve strane potražio Ahmetovića na petercu Širokog, a Marković je nespretno ubacio loptu u mrežu iza leđa Bilobrka.

Odluka o pobjedniku definitivno je pala petnaestak minuta kasnije. Neoprezno izgubljena lopta desetak metara duboko u polju Sarajeva skupo je kioštala Širokobriježane. Velkoski i Sarić ponovno su bili akteri akcije koju je „zakucavanjem“ pod gredu nakon duplog pasa okončao Sarić – 2:0.

Josip Ćorluka je u šestoj minuti bio u dobroj situaciji, no šutirao je preko gola. Bilobrk je, pak, u 19. i 21. minuti zaustavio udarce Hebibovića i Halilovića pa se na odmor otišlo bez golova.

Široki je mogao do vodstva u 50. minuti, međutim Pavlović je sjajno zaustavio pokušaj Lončara. Sarajevo je nakon toga povelo na već opisani način, a Široki je preko Ćorluke u 66. i Matića u 67. propustio doći do poravnanja. Kazna za promašaje stigla je u 71. minuti.

Do kraja je Sablić pokušao s Wagnerom. Iskusni Brazilac prijetio je u 81. i 87., no Pavlović je sačuvao svoju mrežu netaknutom, ostalo je 2:0.

STRIJELCI: 1-0 Marković (58-ag), 2-0 Sarić (71).

SARAJEVO: Pavlović, Šabanović, Bekić (34. Hodžić), Adukor, Mujakić, Sarić, Crepulja (37. Stanojević), Hebibović, Halilović (76. Mustafić), Velkoski, Ahmetović. Trener: Musemić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Marković, Barišić, Bralić, Ćorluka, J. Ćorić (55. Peko), Lončar, Begonja, D. Ćorić, Matić (75. Wagner), Bagarić (53. Baraban). Trener: Sablić.