Pobjeda nad Krupom i čvrsta pozicija na trećem mjestu PL BiH

Široki Brijeg je teže od očekivanog, ali ipak zasluženo, došao do sva tri boda protiv Krupe. Nakon prvog poluvremena činilo se da ćemo gledati golijadu i uvjerljiv trijumf „Plavo-bijelih“, no Krupa je u nastavku zaigrala kvalitetnije od nekih bolje pozicioniranih momčadi koje su gostovale na Pecari i uspjela ublažiti poraz.

Široki je u vodstvo došao u 22. minuti. Bagarićev udarac s desne strane M. Marković je uspio samo dobiti do natrčalog Babića kojem nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu. Na 2:0 povisio je Enin 13 minuta kasnije, koji se oslobodio dvojice obrambenih igrača Krupe u kaznenom prostoru, a onda oštrim udarcem svladao vratara gostiju.

Krupa je smanjila vodstvo domaćih u prvoj minuti nastavka. Oštar ubačaj Mandića s desnog boka skrenuo je S. Marković i lopta je prevarila Zlomislića – 2:1.

STRIJELCI: 1-0 Babić (22), 2-0 Enin (35), 2-1 Marković (ag-46)

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk (46. Zlomislić), Matić, Ćorić (63. Petrović), M. Babić, Marić, Ćorluka, Pamić (78. Barišić), Kovačić, Bagarić, S. Marković, Enin. Trener: Sedloski.

KRUPA: M. Marković, Karišik, Makitan, Dujaković, Puzigaća, Palić, Aganspahić, Nikolić (69. Nikodijević), Milanović, Miketek (46. Zec), Mandić (69. S. Babić). Trener: Starčević.