Široki Brijeg se s dvije pobjede nad Zrinjskim i ukupnih 3:0 plasirao među četiri najbolje momčadi u Kupu BiH. Na Pecari je golom Krstanovića iz kaznenog udarca stigla potvrda trijumfa “Plavo-bijelih” od tjedan ranije Pod Bijelim brijegom.

Mostarci su potpuno razočarali u prvom poluvremenu uzvrata, ni jednom nisu zaprijetili Bilobrku, niti su uspjeli pritisnuti domaćina u nastojanjima da nadoknade zaostatak. S druge strane, u jednom “kontroliranom nogometu”, pametnom igrom Široki je strpljivo čekao na prigodu i ona mu se ukazala u 34. minuti kada je Wagnera u naletu u šesnaestercu gostiju oborio vratar Bandić, a Krstanović bio siguran izvođač najstrože kazne. Štoviše, Široki je i prije gola mogao povesti, Pandža u 25. i Wagner minutu kasnije propustili su realizirati izgledne situacije.

“Plemići” su nakon toga nešto i pokušali u nastavku, no Bilobrk je bio nesvladiv nakon udaraca Stojkića, Mešanovića, ponovno Stojkića pa na kraju Petraka. A u zadnjim trenucima Zlomislić je izbio sam pred Bandića, no nije uspio zabiti i ostalo je 1:0. Minimalnih, ali potpuno zasluženih, kao što je potpuno zalsužen i prolaz Širokog Brijega koji je u dvije utakmice pokazao puno više od Zrinjskog.

STRIJELCI: 1-0 Krstanović (34-11m).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Pandža, Barišić, Ćorić, Zlomislić, Čabraja (22. Menalo), Wagner (90. Kožul), Bralić, Krstanović, Marina (64. Sesar), Marković. Trener: Sablić.

ZRINJSKI: Bandić, Blaić, Tomić (62. Bilbija), Pehar, Jović (73. Peko), Stojkić, Todorović (62. Filipović), Mešanović, Petrak, Jakovljević, Katanec. Trener: Barbarić.

Izjave trenera nakon uzvratne utakmice četvrtzavršnice Kupa BiH između Širokog Brijega i Zrinjskog