ŠIROKI BRIJEG – “Plavo-bijeli” su u prvoj provjeri za europski ispit s malteškom Birkirkarom (stadion Pecara, 30. lipnja, 19 sati) s minimalnih 1:0 svladali povratnika u Prvu HNL, vinkovačku Cibaliju. Jedini zgoditak postigao je početkom drugog poluvremena Stipo Marković, koji se odlično ubacio po lijevom boku, a onda po ulasku u kazneni prostor Vinkovčana silovitim udarcem pospremio loptu pod samu gredu gola gostiju.

Utakmica je odigrana na glavnom terenu kampa “Musa-Karačić” po velikoj vrućini (36 stupnjeva Celzija), što je sigurno dodatno otežavalo zadaću igračima obje momčadi, ionako dosta teškim od priprema.

U prvom poluvremenu stoga se igralo dosta sporo, a gosti su ipak u dva navrata zaprijetili dobrim kombinacijama, no Soldo se nije dao iznenaditi.

U nastavku Široki je ubacio u brzinu više, Cibalia nije više tako lako mogla prenijeti loptu na polovicu Širokog i to je donijelo ploda odmah u uvodnim minutama kada je Marković euro-golom donio vodstvo, a u konačnici se pokazalo i pobjedu “Plavo-bijelima”.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Brekalo, Kožul, Marković, Ćorić, Lončar, Sesar, Wagner, Crnov, Ćorluka, Krstanović (još su igrali: Ivanković, Barišić, Nikić, Bajo, Marić, Baraban, Plazonić, Menalo).