ŠIROKI BRIJEG – Nogometaši Širokog Brijega pobjedom od 5:0 protiv županijskog prvoligaša Mostara otvorili su ciklus od sedam pripremnih utakmica.

U kampu ‘Musa-Karačić’ na Mostarskom blatu goste je u 12. minuti načeo kapetan Wagner koji je pogodio glavom nakon ubačaja Karačića. U samoj završnici poluvremena Ajayi je s dva pogotka povisio na 3:0.

Na samom otvaranju drugog poluvremena, točnije u 47. minuti, Ivan Crnov povisuje na 4:0. konačnih 5:0 postavio je Josip Ćorluka pogotkom u 83. minuti. Podsjećamo, ove momčadi su na istom mjestu odigrale prijateljsku utakmicu krajem listopada prošle godine, a ”Plavo-bijeli” su tada slavili s 8:1.

Širokom je ovo bilo lagano zagrijavanje za ozbiljnije protivnike koji ih očekuju u nastavku priprema. Momčad trenera Slavena Muse 29. siječnja u Širokom Brijegu igrat će protiv Osijeka, a istog dana održat će se i ”Plava noć” Nogometnom kluba Široki Brijeg.

Na Rujevici će protiv Rijeke odmjeriti snage 2. veljače, a potom će u Širokom Brijegu odigrati protiv Branitelja (6. veljače), a zatim odlaze u Antalyu gdje će igrati protiv Shakhtera, Odensea i Wisle Plock.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Brekalo, Pandža, Karačić, Barišić, Sesar, Landeka, Wagner, Ajayi, Menalo, Krstanović (još su igrali: Soldo, Kožul, Marković, Ćorluka, Ćorić, Ivanković, Kožulj, Pehar, Baraban, Crnov, Buhač). Trener: Slaven Musa.