Krizi se ne nazire kraj ni nakon dvoboja s Olimpicom u koji su “Plavo-bijeli” ušli sa željom prekida negativne serije i osvajanja sva tri boda za pomak prema gornjoj polovici prvenstvene ljestvice. No, umjesto toga stigao je uvjerljiv poraz od pretposljednjeg sastava Premier lige BiH.

Već u 6. minuti Lelić je promašio stopostotnu prigodu za Olimpic. Nakon toga Široki je imao veći posjed, no bez konkretnog učinka. Najbliže vodstvu “Plavo-bijeli” su bili u 25. minuti kada je centrirao Plazonić, a Wagner najviše skočio i zatresao mrežu Bandovića, ali ipak iz nedopuštene pozicije pa je ostalo 0:0.

Pred sam kraj prvog poluvremena Olimpic iz protuudara dolazi do vodstva. Ispala je sredina Širokog, Karić je odlično uposlio Mahovića, Marković i Ćorić nisu stigli to zatvoriti na vrijeme, a Mahović je bio rutiniran u situaciji “oči u oči” sa Soldom – 1:0.

U nastavku je Široki pokušao preko Crnova i Krstanovića, međutim Bandović se nije dao iznenaditi. I onda, umjesto izjednačenja, 2:0. Mahović je iskosa izbio sam pred gol Širokog, gađao poluvisoko suprotni kut, Soldo je maestralno obranio i skrenuo loptu u gredu. Obrana Širokog je spavala dok se prikrao Osmanović i glavom ubacio loptu u praznu mrežu za novo slavlje Olimpica.

Tračak nade u povoljan rezultat za Karačićeve izabranike pojavio se u 69. minuti kada je Menalo odlično reagirao na ubačaj Lonačara i s pet metara udarcem glavom smanjio na 2:1. Dvadeset minuta kasnije sijevnula je nova kontra domaćih. Hodžićev udarac s gol-crte izbacio je Ćorić, Plakalo je, međutim, bio najprisebniji u kaznenom prostoru Širokog i odbijanac pospremio u mrežu – 3:1.

STRIJELCI: 1-0 Mahović (36), 2-0 Osmanović (56), 2-1 Menalo (70), 3-1 Plakalo (89).

OLIMPIC: Bandović, Regoje, Milović, Mahović, Karić, Drljević (Plakalo), Isić, Mašić, Lelić (Osmanović), Hadžić, Vrdoljak. Trener: Dragan Radović

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Pandža, Ćorić, Plazonić (Ivanković), Krstanović, Baraban, Wagner, Lončar, Bralić, Crnov (Menalo), Marković. Trener: Branko Karačić

Udarci na gol: 10-9, u okvir 6-5, korneri: 5-6, zaleđa: 7-3, žuti kartoni: 6-1, crveni: 0-0, posjed: 44% : 56%.