Prva utakmica polufinala prvenstva BiH između košarkaša Širokog i Slobode pripala je domaćima koji su nadigrali ekipi iz Tuzle rezultatom 104:90.

Prva četvrtina koju su domaćini uvjerljivo poveli na kraju je završena rezultatom 26:24, u drugoj se također nastavlja borba gdje Široki ponovno stvara prednost ali gosti pred kraj smanjuju i košarkaši Širokog ju dobivaju sa dva boda razlike i završava 21:19. Tako da se na odmor odlazi rezultatom 47:43.

Iako od samog početka domaćini imaju uvjerljivu podršku sa tribina, ona u nastavku počinje “ključati” što daje dodatni pogon Širokom koji u trećoj četvrtini briljira na parketu, kao navijači na tribini pjesmom za pjesmom i uvjerljivo upisuju 33:19.

Iako su se košarkaši Slobode malo trznuli pred kraj i pokušali spasiti što se spasit da, jedino što su uspjeli je ostvariti pobjedu u posljednjoj četvrtini 24:28. Kako bi na kraju sve košarkaši Širokog uvjerljivo dobili ovu prvu utakmicu polufinala prvenstva BiH rezultatom 104:90.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Mateo Drežnjak sa 23, Ivan Karačić sa 22 i Goran Filipović sa 20 postignutih poena, dok su u redovima Slobode iskazali se Zlatko Jovanović sa 27 i Gregory Thondoiuf koji je upisao 20 poena.

Široki – Sloboda 104:90 (26:24, 21:19, 33:19, 24:28)

Široki: Zubac 11, Karačić 22, M. Drežnjak 23, Lončar 6, Filipović 20, Čolak, D. Drežnjak 6, Batinić 4, Šušak, Damjanović, Kraljević, Fenner 12.

Sloboda: Tomić 2, Čerkezović 13, Jovanović 27, Božović 18, Thondoiuf 20, Šibalić 2, Latifagić 3, Jakupović 4, Subašić, Dedajić 1, Islamović, Krajinić.

Košarkašku atmosferu koja je trajala kroz cijelu utakmicu, predvodila je nova navijačka eksadrila Širokog i zasluženo su im se “poklonili” košarkaši kojima su bili uvjerljiv vjetar na parketu, da bi na kraju ti isti navijači otišli pred svlačionicu svojih šampiona i nastavili sa navijačkim pjesmama što je dugo ne viđeno na našim prostorima da se iskaže podrška svojoj ekipi. I ovom prilikom, jedno veliko BRAVO!!!