Uvjerljiva pobjeda Borca u Čačku nad Širokim

Prvak Bosne i Hercegovine HKK Široki uvjerljivo je poražen u Čačku od Borca u sklopu 20. kola ABA 2 lige rezultatom 91:69.

Prvi dio ovog susreta, posebno prva četvrtina, nije slutio da će bosanskohercegovački predstavnik doživjeti ovako uvjerljiv poraz na ovom važnom gostovanju.

Široki je odlično otvorio utakmicu, na kraju prve dionice imao i prednost od 22:21, nakon čega je Borac malo pojačao svoju igru, no opet je tim s Pecare imao odličan rezultat nakon prvog poluvremena budući da je gubio samo s dva poena razlike.

Drugo poluvrijeme počelo je donositi i pad u igri našeg prvaka. Borac je zaigrao odličnu obranu koja je Širokom u trećoj četvrtini dozvolila da ubaci samo 11 poena, te se na ulazu u zadnjih 10 minuta Široki našao u zaostatku od 10 poena razlike. Posljednja četvrtina donijela je potpuni raspad u igri gostujućeg tima koji je na kraju potpisao prevelik poraz u odnosu na igru koju je pružio, posebno u prvom poluvremenu.

Borac je imao sjajan, ujednačen napad i u njegovim redovima je čak šest košarkaša utakmicu završilo s dvoznamenkastim učinkom. Najefikasniji je bio Nerandžić s 15 poena, dok je Jones ubacio jedan poen manje. Dario Drežnjak je kod Širokog prednjačio s 20 poena, Čolak je ubacio 12 koševa. Ispred Širokog je sad neizvjestan finiš regularnog dijela natjecanja u ABA 2 ligi u kojoj prvak BiH traži plasman na Final Four ovog natjecanja i borbu za plasman u elitni razred ABA lige.

KK Borac: Popović S. 2, Alikadić 3, Popović M. 2., Đoković 8, Krsmanović, Miletić 12, Majstorović 2, Kočović 11, Nerandžić 15, Jones 14, Todorović 10, Čarapić 12.

HKK Široki: Kraljević 6, Filipović 10, Čović, Čolak 12, Zubac 7, Šušak, Karačić 6 Čović M., Drežnjak M. 3, Drežnjak D. 20, Damjanović, Batinić 5.