Okršaj starih rivala: Bosna Royal na svom parketu pobijedila Široki

Košarkaši Bosne Royal večeras su na svom parketu pobijedili Široki sa 80:71 u susretu 11. kola Premijer lige BiH za košarkaše.

Stari rivali su odigrali još jednu jako zanimljivu utakmicu, a na kraju je slavila sarajevska ekipa.

Bosna Royal je dobro počela i nakon prve četvrtine imala je prednost od 23:20. No, Široki je u nastavku bio nešto bolji, a na pauzu se otišlo kod rezultata 40:40.

Ipak, u trećoj dionici Bosna je uspjela napraviti prednost koja je na kraju odlučila susret. Nakon treće četvrtine Bosna je vodila sa 58:50 i Široki jednostavno nije uspio stići ovaj zaostatak.

U posljednjoj četvrtini smo gledali izjednačenu borbu, a na kraju je Bosna Royal slavila sa 80:71. Bosnu je do pobjede vodio Refik Bašić sa 19 poena, dok su Grubor i Pašalić dodali po 12.

U ekipi Širokog večeras su se istakli Jure Zubac i Lovro Buljević sa po 18 poena.