Košarkaši Širokog su u osmom kolu Prvenstva BiH u SD Pecara pobijedili Mladost rezultatom 86:74.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i na pogon Lovre Buljevića i Rashuna Davisa dobio prvu četvrtinu 26:14.

Kontrolirao je Široki veći dio druge četvrtine, ali se Mladost pred kraj poluvremena probudila i na predah otišla sa samo pet poena zaostatka.

Gosti se u drugom poluvremenu nisu predavali i nisu dopuštali Širokom da se previše rezultatski odmakne, a četiri minute do kraja došli su na samo poen zaostatka. Široki nije dopustio potpuni preokret, radi seriju 15:2 i utakmicu mirno privodi kraju.

Konačni rezultat na semaforu pokazivao je 86:74.

Domaćina je do pobjede predvodio Rashun Davis s 19 poena, sedam asistencija i pet skokova. Dario Drežnjak i Jure Zubac dodali su po 13, Josip Batinić 12 i Lovro Buljević 11 poena. Kod gostiju su se istaknuli Jovan Đorđević Marinković s 20 i Stefan Lakić sa 17 poena.

Široki je ovom pobjedom skočio na prvo mjesto, ali s utakmicom više od Sparsa kojima je odgođena utakmica protiv Čapljine.