Rukometaši Izviđača izgubili u prvoj finalnoj utakmici prvenstva BiH od Borca

Rukometaši Izviđača nisu uspjeli u prvoj finalnoj utakmici završnice prvenstva BiH u rukometu doći do pobjede protiv Borca u Banja Luci, Borac je pobijedio 25:23 i poveo 1:0 u finalnim susretima.

Moramo napomenuti da je prije ove finalne utakmice vršen orkestriran medijski napad na naš klub gdje ga UO RK Borca unaprijed optužuje, citiramo: „sumnjaju u potencijalne neregularnosti organizacije revanš meča (ili mečeva) finala doigravanja, koji će biti odigran u Ljubuškom“, zvanična facebook stranica RK Borca m:tel. Išlo se i toliko nisko da se okrivi RK Izviđač što se ovaj meča ne igra u “hramu rukometa” dvorani „Borik“, kao da je Izviđač taj koji određuje u kojoj dvorani će igrati RK Borac.

Međutim, Izviđač i ovaj put kao i u slučaju poraza u finalu KUP-a, čestita RK Borac na zasluženoj pobjedi i nije i neće tražiti opravdanje za poraze, mada je večeras u dva navrata oštećen. U „čistim„ kontrama, napad mu je zaustavljan, zbog zvižduka neodgovornih gledatelja s tribine. Pitamo se, kakav bi bio rezultat bio na kraju da su tada postgnuti pogotci? Kako bi se to protumačilo da se je to desilo u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom?

No, vratimo se susretu. Utakmica je protekla u pravoj sportskoj igri, koja je obilovala neizvjesnosti do samoga kraja. Domagoj Alilović prvi pogađa za vodstvo Izviđača, ali Borac uzvraća i u 14. minuti stiže do prednosti od dva pogotka (4:2).

Odlično je odgovorio Izviđač, zaredom su pogađali Domagoj Alilović, dva puta, Duje Maretić i Josip Čutura za prednost 4:6 (18.minuta). Nakon toga, ponovno sve do 25. minute Izviđač kontrolira igru i dva puta ima tri gola viška (7:10, 24.minuta i 8:11, 25.minuta). Prednost je mogla biti i veća da vratar Bojan Ljubišić, do tada, nije obranio tri sedmerca rukometašima Izviđača. I kako to obično biva, ako ne iskoristiš svoje prilike onda slijedi kazna, Borac je za sljedeće dvije minute serijom 3:0 došao do poravnanja. Ipak, do kraja poluvremena Izviđač preko Milana Vukšića dolazi do prednosti (11:12) s kojom se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu prvi pogodak postiže Borac, ali pogađaju Ivanović i Čutura za dva gola prednosti (12:14). Nešto lošiji period igre „Skauta“ uslijedio je u periodu od 33. do 45. minute, kada su domaći igrači serijom 6:1 došli, prvi put u susretu, do tri pogotka prednosti (18:15). „Skauti“ se nisu predavali, sljedećih desetak minuta su zaigrali efikasnije i uspjeli su uhvatiti rezultatski priključak (21:20, 55.minuta). Ponovno Borac golovima Unčanina i Mijatovića „bježi“ na tri gola prednosti, ali uzvraćaju Alilović i Vukšić (23:22, 59.minuta). Dakić postiže 24. pogodak za domaćine, ali u istoj minuti pogađa i Delić (24:23, 59.minuta). U posljednji minut susreta ulazi se s prednošću domaćina i njihovim napadom. Devet sekundi prije kraja Izviđač se uspio obraniti, loptu osvaja Delić, ali biva fauliran za isključenje. Po novim pravilima to bi trebalo biti i isključenje i sedmerac, ali dosuđeno je samo isključenje i lopta za „Skaute“. „Skauti“ umjesto vratara uvode sedmog igrača, ali u nastavku napada griješe, što koriste domaći i svoj 25. pogodak, s znakom sirene za kraj susreta, postižu u prazan gol.

Domaći su ovom pobjedom došli do prednosti i potrebna im je još jedna pobjeda da bi osvojili titulu prvaka.

Najefikasniji u redovima Izviđača sa po pet pogotka bili su Domagoj Alilović i Milan Vukšić, Vedran Delić je postigao četiri, a Nikola Đono tri pogotka. Vratar Josip Kvesić ponovno je bio odličan s 12 obrana i dva obranjena sedmerca.

Rukometaše Borca do pobjede predvodili su Dejan Unčanin sa sedam, Srđan Mijatović sa šest i Goran Daničić s pet pogodaka. Bojan Ljubišić je „skinuo“ 12 lopti i tri sedmerca.

Borac m:tel – RK Izviđač Central osiguranje 25:23 (11:12)

RK Borac: Ljubišić (12 obrana, 3 sedmerca), Subotić, Unčanin 7/5, Đurđević, Daničić 5,Mijatović 6, Nježić, Savić, Lukić, Miljković, Knežević, Rađenović 2/1, Ćelić 2, Buljina,Dragičević, Dakić 3.

Trener: Mirko Mikić

RK Izviđač: Kvesić (12 obrana, 2 sedmerca), Tolić, Mandić, Vukšić 5/2, Mišetić 1, Alilović 5, Kos, Ivanović 1, Primorac, Đono 3, Delić 4/1, Maretić 1, Miličević 1, Mataga, Lovrić, Čutura 2.

Trener: Mario Bjeliš.

Isključenja: Sloga 12 minuta, Izviđač 10 minuta.

Sedmerci: Sloga 8/6, Izviđač 6/3.

Šteta bila je prilika da Izviđač u ovoj utakmici napravi odlučujući korak, ali ništa nije izgubljeno, slijedi uzvrat u subotu, 08.06.2019. u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom i u slučaju pobjede, treća utakmica bi se igrala u srijedu, 12.06.2019. u istoj dvorani.