Rukometaši Izviđač Central osiguranja neokrznuti i u Derventi

„Skauti“ su u subotu večer požrtvovanom i discipliniranom igrom u Derventi savladali borbenu momčad domaćina i došli do treće gostujuće i šeste uzastopne pobjede u natjecanju Premijer lige BiH u rukometu.

Izviđač je odlično otvorio utakmicu, pokretljivom obranom nije dao domaćinu priliku da ugrozi odličnog vratara Josipa Kvesića, a u napadu pogađaju Marko Vukić tri puta, David Mandić dva puta i jednom Vasilije Kaluđerović i tako da u 11. minuti Izviđač ima pet pogodaka prednosti (1:6). Međutim Derventa se ne predaje, borbenom igrom pokušava uhvatiti priključak u čemu do kraja poluvremena uspijeva. Dosta su im u tome pomogli i rukometaši Izviđač Central osiguranja koji su s nekoliko vezanih tehničkih grešaka omogućili rukometašima Dervente da poentiraju iz brzih kontri. Koliko se griješilo u napadu govori podatak da Derventa s dva igrača manje postiže dva pogotka, dok „Skauti“ u istom periodu ne pogađaju.

Do kraja poluvremena domaći su uspjeli smanjiti prednost „Skauta“ samo na jedan pogodak.

U drugom poluvremenu Izviđač je zaigrao s više koncentracije, spriječio je kontru domaćina na čemu je posebno inzistirao trener Sivio Ivandija i s čime nije bio zadovoljan u prvom poluvremenu. U petnaest minuta nastavka „Skauti“ serijom 7:2 dolazi do prednosti od šest pogodaka (11:17, 45.minuta). Sljedećih pet minuta dalo je neku nadu domaćinu da bi mogli do preokreta jer su serijom 3:1 došli do četiri pogotka zaostatka (14:18, 50.minuta), ali to je bila samo nada jer Izviđač preko Davida Mandića i družine uzvraća i do kraja prednost podiže do osam pogodaka. Na koncu Izviđač zasluženo slavi u dvorani Javne ustanove kulturno sportskog centra Derventa s rezultatom 16:24 i s tri nova boda ostaju na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

David Mandić je ponovno bio prvo ime i sinoćnje utakmice, ne samo po broju pogodaka, već po maestralnoj igri u obrani, stizao je svugdje, zatvarao sve pukotine i dizao moral svojih suigrača. Njemu uz bok, svakako, je bio Marko Vukić, stamen, visok, bio je nerješivi problem za napadače Dervente, a uz to postigao je i pet pogodaka. Pet pogodaka postigao je i Josip Čutura. Josip Kvesić je nastavio s odličnim partijama i sinoć je došao do brojke od petnaest uspješnih obrana. Vratari Izviđača u sinoćnjoj utakmici imali 16 obrana što je brojka od fantastičnih 50% uspješnih obrana. Kakvu je igru u obrani u utakmici s Derventom prezentirao Izviđač govori podatak da su „Skauti“ u prvom poluvremenu primili 9, a u drugom samo sedam pogodaka.

Sljedeće sedmo kolo koje je na rasporedu sljedećeg vikenda, donosi veliki derbi, u kome se u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom sastaju, dvije neporažene momčadi, rukometaši Izviđač Central osiguranja i rukometaši Borca m:tel iz Banjaluke. Odlične igre jedne i druge momčadi su pozivnica ljubiteljima rukometa u Ljubuškom da napune dvoranu i uživaju u jednoj vrhunskoj rukometnoj predstavi.

RK Derventa – RK Izviđač Central osiguranje 16:24 (9:10)

RK Derventa: D. Škrga (3 obrane), Stojić (2 obrane), Starčević (2 obrane), Draganić 1, Sibinčić, Šijaković 1, Lukić 2, Zemunović 4, Milinković, R. Škrga, Marković 2/1, Dragičević, Stanković, Ivanović 1, Martinović 1, Zekić 4.

Trener: Zoran Dokić.

RK Izviđač CO: Ivanković ( 1 sedmerac), Kvesić (15 obrana, 1 sedmerca), Miličević, Mandić 7/1, Marković, Čutura 5, Leković 2, Jarak, Bubalo, Kaluđerović 2, J. Grbavac 1, Vukić 5, M. Pavlak 1, A. Pavlak 1, Rodin, Jozinović.

Trener: Silvio Ivandija.

Isključenja: Derventa 8 minuta, Izviđač CO 4 minuta.
Sedmerci: Derventa 3/1, Izviđač CO 1/1.