Prvakinje uvjerljivom pobjedom proslavile novi naslov

GRUDE – Prelijep završetak premijerligaške sezone u Grudama. Grudske rukometašice su odigrale jednu dobru utakmicu i ostvarile još jednu uvjerljivu pobjedu.

Od samog početka su domaće igračice pokazale da žele sezonu završiti bez izgubljene utakmice i sa maksimalnim brojem bodova. Nakon rezultata 2:2 u 5. minuti utakmice, Gruđanke prelaze u vodstvo koje ne ispuštaju do kraja utkmakmice.Samo je bilo pitanje razlike koja će biti na kraju.

Do kraja prvog poluvremena otišle su do +7(16:9).

Na sličan način je nastavljeno i drugo poluvrijeme te se prednost prvakinja stalno povećavala. Bilo je puno atraktivnih poteza i akcija, a kao i obično ove sezone grudske rukometašice su pogađale iz svih pozicija. Zadnjih 5-6 minuta na parketu je bila kompletna postava domaće ekipe sastavljena od igračica rođenih 1999. godine i mlađih. I one su dobro iskoristile prigodu i predstavile se gledateljima u dvorani ,ali i onim pred TV ekranima kao prave nasljednice svojih starijih suigračica.

Nakon utakmice je uslijedila proslava drugog po redu uzastopnog naslova prvakinja Bosne i Hercegovine. Pokale i medalje prvakinjama su uručili ,ministrica kulture i športa Federacije BiH, gospođa Zora Dujmović, zatim načelnik Općine Grude, gospodin Ljubo Grizelj te član izvršnog odobra Rukometnog saveza BiH, gospodi Petar Skočibušić.

Kompletan ugođaj svojim nastupom su uljepšale i grudske mažoretkinje.

HŽRK Grude Autoherc-ŽRK Bihać 32:20(16:9)

HŽRK Grude Autoherc: Anica Gudelj 16 obrana, Anđela Milas 4 obrane, Amanda Marić 8(3), Nikolina Čutura 7, Ana Vrančić 5, Marija Gudelj, Josipa Braćić 5, Matea Bandić 1, Andrea Prusina 1, Ana Kondža, Ana Nikić, Klara Mikulić, Anita Azinović 5, Tina Bandić

Trener: Zlata Zubac
Isključenja: 8 min
Sedmerci: 5(3)

ŽRK Bihać: Marijana Bogojević 3, Azra Bašanović 8(3), Azira Hafurić 1, Renata Rajilić 1, Vedrana Mihaljević 3, Neira Midžić 4, Bojana Babić, Alma Dizdar, Amna Alagić, Elma Alijagić

Trener: Rade Unčanin
Isključenja: 10 min

Na poluvremenu utakmice su izvučeni parovi završnice KUP-a BiH u kojoj se sastaju: