Prvakinje BiH iz Gruda primile pokale i medalje premijerligaške sezone 2018/19

Na zatvaranju najduže premijerligaške sezone u povijesti BiH ženskog rukometa, u Grudama je odigrana utakmica između novih/starih prvakinja BiH, ekipe HŽRK Grude i četvrtoporedane ekipe ŽRK Krivaja iz Zavidovića.

Utakmica nije imala nikakav rezultatski značaj, pa je i igra bila dosta rastrgana sa puno pogrešaka i sa vidljivim nedostatkom motiva kod domaće ekipe. Cijelo prvo poluvrijeme prvakinje su igrale promjenjivo. Pr minuta dobro onda puno duže lođe i sve tako. Ekipa Krivaje je to koristila i rezultatski pratila domaću ekipu te je i poluvrijeme završeno izjednačenim rezultatom.

U drugom poluvremenu, domaće igračice nastavljaju još opuštenije i neozbiljnije pa u 45. minuti rezultat glasio 19:26 . Tek tada su se Gruđanke uozbiljile i dodale gas te su na kraju ipak ostale neporažene.

HŽRK Grude – ŽRK Krivaja Zavidovići 30:30 (17:17)

HŽRK Grude: Darjana Vukliš, Nikolina Petrović, Nikolina Brnada, Amanda Marić, Nikolina Čutura 4, Mihaela Miloš, Andrea Soldo, Ana Nikić 2, Andrea Boras, Klara Mikulić 2, Lejla Kasumačić 2, Edina Demić 10, Ana Mikulić, Anđela Boras 4, Diana Pelivan 6

Trener: Kornelija Leko

Sedmerci: 9(7)
Isključenja: 12 min

ŽRK Krivaja: Hava Huskić, Hena Ridžal, Amela Džakmić 3, Dragana Boro 2, Amina Bukvić, Jasmina Selmanović 10, Sara Hamurović, ,Anita Drinić 4, Adnana Latifović 2, Vladana Lazendić 4, Ivana Sikimić 5

Trener: Adnan Bašić

Sedmerci: 5(3)
Isključenja :8 min

U svakom slučaju jedna veoma poučna utakmica za prvakinje čiju slabu igru ne može opravdati igranje cijele utakmice u kombiniranoj postavi u kojoj Amanda Marić nije ni ulazila u igru, dok su Darjana Vukliš i Lejla Kasumačić odigrale samo po jedno poluvrijeme.

U svakom slučaju završena je sjajna rukometna sezona za HŽRK Grude sa osvojenom dvostrukom krunom i nastavljen niz prvenstvenih utakmica bez poraza koji traje više od 55 mjeseci ili 106 utakmica.

Nakon utakmice, medalje i pokale prvakinjama BiH su uručili voditeljica natjecanja u Premijer ligi BiH, Arijana Vojić, ministrica obrazovanja ,znanosti, kulture i športa Županije Zapadnohercegovačke, Ružica Mikulić i predsjednik Općinskog vijeća Grude, Draženko Vranješ.

Velike čestitke peterostrukim prvakinjama BiH , ekipi HŽRK Grude.