Pobjeda košarkaša Širokog u drugom kolu ABA 2 lige u gostima kod Rogaške

Košarkaši Širokog Brijega su u drugom kolu ABA 2 lige savladali Rogašku u gostima sa 79:74.

Bila je ovo jedna odlična i izuzetno efikasna utakmica koja je na kraju pripala bh. predstavniku zahvaljujući spektakularnoj posljednjoj četvrtini.

Prva dionica pripala je Širokom Brijegu rezultatom 24:15, ali je u drugoj četvrtini Rogaška nadomjestila zaostatak, uspjela zabiti 25 poena, a Široki limitirati na samo 13, pa je poluvrijeme završeno rezultatom 40:37 za domaćine.

Treća dionica bila je najzanimljivija i najujednačenija, a pripala je Rogaški rezultatom 22:18, pa su tako domaćini u posljednju četvrtinu ušli sa prednošću od 7 poena razlike.

Ipak, to im nije bilo dovoljno za pobjedu jer su Širokobriježani odigrali spektakularnu četvrtu dionicu, dobivši je sa 24:12, što im je na kraju donijelo pobjedu rezultatom 79:74.