Nogometaši Širokog Brijega “izborili” u Sarajevu Ligu za ostanak

U derbiju 21. kola Premijer lige BiH Sarajevo je savladalo Široki Brijeg sa 2:0.

Sarajevo je današnjom pobjedom ostalo na dva boda od vodećeg Zrinjskog, ali je i srušen klupski rekord od osam uzastopnih pobjeda u prvenstvu, a ukupno 10.

Izabranici Mehmeda Janjoša su, također, na Koševu Širokom Brijegu trasirali put u Ligu za ostanak, pošto kolo prije kraja regularnog dijela sezone Širokobriježani zaostaju četiri boda za Krupom.

Sarajevo je povelo već u sedmoj minuti, kada je Hebibović plasirao jednu loptu iza leđa Bilobrka. U 14. minuti Novaković šutira pored gola. Potom je i Duljević pokušao, a u 19. minuti Hebibović je imao veliku šansu, no Bilobrk je zaustavio njegov udarac.

Novu šansu Sarajevo je imalo u 32. minuti, Crnkić puca u Bilobrka iz dobre pozicije. U 37. minuti Duljević je bio pomalo sebičan, pa je šutirao preko gola. Tek u finišu prvog dijela gosti su zaprijetili udarcem Lončara.

Barišić je imao dobar udarac u 48. minuti, no lopta ide pored domaćeg gola. Širokobriježani su krenuli na sve ili ništa, ultra ofanzivno, dok je bordo tim prijetio iz kontri.

U 68. minuti velika šansa za Hebibovića, koji je sve dobro uradio, a na kraju puca u Bilobrka, da bi u 70. minuti Saša Novaković glavom pogodio mrežu Širokog nakon ubačaja Duljevića iz kornera. Do kraja je ostalo 2:0, a imao je domaći tim barem još tri ili četiri velike šanse i mogao je doći do još ubjedljivije pobjede.