MOSTAR – Prva utakmica četvrtzavršnice KUP-a BiH za rukometašice donijela je sraz dva hercegovačka premijerligaša.

Grudske rukometašice su od samog početka pokazale da dvojbe oko pobjednika neće biti. Igrale su pokretljivu i agresivnu obranu, a u napadu nije bilo sve na najvišoj razini ali i je bilo i više nego dovoljno za visoku prednost već na kraju prvog poluvremena od 12 pogodaka(19:7).

U drugom poluvremenu prigodu su dobile sve igračice i sve su je dobro iskoristile pa je na kraju utakmice prednost sa poluvremena gotovo udvostručena.

Uglavnom jedna lagana i visoka pobjeda aktualnih nositeljica dvostruke krune.

Ovom pobjedom su Gruđanke gotovo sigurno ,treći put uzastopno osigurale sudjelovanje na završnom turniru KUP-a BiH.

KUP BiH – 1.utakmica četvrtzavršnice

HRK Katarina Mostar- HŽRK Grude Autoherc 14:37(7:19)

HRK Katarina Mostar: Nikolina Petrović, Andrea Soldo, Maja Knezović 5, Klaudija Knezović 3, Josipa Šimunović, Matea Pandžič, Ana Marija Slišković, Josipa Arapović, Martina Domić 2, Antonija Rotim 2, Ilijna Ćurić, Martina Šljivić, Romana Anić, Katarina Radić 2
Trener: Kornelija Rajković
Isključenja: 6 min
Sedmerci: 3(2)

HŽRK Grude Autoherc: Anica Gudelj(8 obrana), Anđela Milas (5 obrana+ 1 sedmreac), Amanda Marić 4, Nikolina Čutura 4, Ana Vrančić 6, Josipa Braćić 5, Matea Bandić 1, Andrea Prusina 4, Ana Kondža 1, Ana Nikić 2, Klara Mikulić 3, Anita Azinović 7, Tina Bandić
Trener:Zlata Zubac
Isključenja: 2 min