Košarkaši Splita u dramatičnom kraju susretu protiv Širokog izborili mjesto u polufinalu doigravanja za 1. ligu

Košarkaši Splita pred svojim su navijačima na Gripama pobijedili Široki sa 78-76 (26-17, 22-13, 6-20, 24-26) u utakmici zadnjeg, 22. kola Druge ABA lige čime su osvojili drugo mjesto i izborili mjesto u polufinalu doigravanja u kojem će igrati protiv skopskog MZT-a.

Splićani su na poluvremenu imali visokih 18 koševa prednosti (48-30), ali su u trećoj četvrtini ubacili samo šest poena (6-20) i dopustili gostima povratak u utakmicu u kojoj je za obje momčadi ulog bio plasman u doigravanje. Široki je u posljednjih 80 sekundi ušao s tri koša prednosti (70-73), ali su polaganjem Gabrića i tricom Perkovića.

Splićani došli do vodstva (75-73) koje su uspjeli zadržati, nakon što je Goran Filipović dvije sekunde prije kraja promašio tricu za pobjedu.

James Washington je sa 16 koševa i sedam asistencija bio najbolji kod Splićana. Toni Perković je ubacio 14, Tomislav Gabrić 11, a Darko Bajo 10 poena. Hrvatski centar Filip Kraljević je sa 22 koša bio najbolji kod gostiju.