Jović preko penala izvukao tri boda Zrinjskom nad Širokim Brijegom

Nakon pobjede nad Sarajevom u prvom kolu nogometaši Zrinjskog dobili su i drugi veliki derbi ove sezone ostvarivši zasluženu 1:0 pobjedu protiv Širokog Brijega. I gosti su imali svoje šanse, međutim kada se sve zbroji i oduzme “Plemići” su ipak bili bolji i stigli do punog plijena zahvaljujući zgoditku Tonija Jovića u 72. minuti iz kaznenog udarca.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu i prvu veliku priliku imao u 5. minuti kada se Todorović odlično probio po lijevom krilu, uslijedila je lopta pred gostujući gol gdje Matić blokira i umalo da prevari Bilobrka s obzirom da lopta odlazi tik pored nebranjenog gola.

Matić je u 8. minuti postao prvi igrač s javnom opomenom da bi Jović u 19. i 20. minuti u dva navrata zaprijetio. Prvi put skroz iskosa s desne strane uputivši udarac pod gredu, ali Bilobrk to izbija u korner, a samo minutu kasnije nakon što mu Stojkić ostavlja loptu pokušava s nekih 15 metara, ali biva to dosta neprecizno.

Tri minute kasnije sličan pokušaj Luke Begonje na drugoj strani, ali i isti epilog, jer i to završava dosta daleko od gola. U istoj minuti uslijedila je na drugoj strani velika pogreška Josipa Barišića, Filipović je sam izbio pred Bilobrka, ali ovaj nevjerojatnom intervencijom brani čisti zicer. Tom prilikom se i povrijedio pošto ga je napadač domaćih nehotice zakačio koljenom, no nakon ukazivanja pomoći Bilobrk je nastavio s igranjem.

Krstanović je u 27. minuti nakon jednog prekida nogom gađao s nekih 12 metara malo pokraj gola, a minutu iza toga Krstanović ostavlja povratnu loptu za Josipa Ćorića, ovaj je uputio fantastičan volej sa 18 metara, ali i Pirić odlično brani izbacujući loptu ispod grede u korner.

Posljednju veliku priliku u prvih 45 minuta imao je Menalo u 35. minuti kada se sjajno ubacio iz drugog plana, ali je greda bila saveznik igrača Zrinjskog.

Zrinjski je kao i na početku utakmice bolje djelovao u početnoj fazi drugog poluvremena, pa se prva prava prilika izrodila u 48. minuti, ali nitko nije stigao reagirati na pravi način da bi u 52. minuti Bilobrk ponovno u dva navrata spašavao Širokobriježane.

Igrala se 64. minuta kada je napokon ove sezone u jednoj utakmici u igru ušao Wagner zamijenivši Menala. Odvijalo se to tijekom lošijeg razdoblja ove utakmice, a onda u 70. minuti trenutak odluke. Matić je faulirao Filipovića, Čuić dosudio kazneni udarac, a Toni Jović zabio za vodstvo aktualnog bh prvaka.

Upravo je Jović u 78. minuti mogao udvostručiti prednost, ali je Bilobrk još jednom dobro obranio. Zrinjski je u završnici dvoboja dobro zatvorio prilaze svome golu, pa gosti nisu imali prave prilike za eventualno izjednačenje.

Utakmica 2. Kola: Zrinjski – Široki Brijeg 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Jović (72)

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Jakovljević, Katanec, Perišić (od 74. Čirjak), Pezer, Stojkić, Todorović, Jović, Ćavar, Filipović (od 82. Jazvin). Šef stručnog stožera: Blaž Slišković.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, D. Ćorić, Barišić, Bralić, Marković, Matić (od 79. Lončar), Begonja, J. Ćorić, Menalo (od 64. Wagner), Čabraja, Krstanović. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.