Zanimljiv je bio program 6. kola Lige 12 Prvenstva košarkaša, a najuvjerljiviju pobjedu slavio je aktualni prvak Široki svladavši na Pecari momčad Bratunca 88:64 (29:19, 19:19, 20:14, 20:12).

Domaćin je odmah poveo sa 6:0 i dao do znanja tko je gazda u njihovom dvorištu, a tijekom prve četvrtine igrači Hrvoja Vlašića vodili su i 25:11 da bi gosti do okončanja prvih deset minuta ipak smanjili na 29:19, a u 14. minuti susreta spustili zaostatak na svega šest poena razlike (42:36) poslije čega Širokobriježani još jednom ubacuju u brzinu više, te na poluvrijeme odlaze s prednošću 48:38.

Dvije minute prije isteka treće dionice semafor je pokazivao uvjerljivih 67:48 tako da je pobjednik već tada bio poznat. ostatak dvoboja bilo je rutinsko odrađivanje posla. Završilo je 88:64, a domaću momčad do četvrtog prvenstvenog trijumfa u ovoj sezoni predvodili su Filip Kraljević sa 17 poena i 7 skokova i Dario Drežnjak sa 17 poena i 4 skoka. Jure Zubac je dodao 11 poena i 6 skokova, a Mateo Drežnjak 11 poena i 6 asistencija.

Nikola Gajić je za momčad Bratunca ubacio 17 poena uz 6 skokova, a dvoznamenkast u njihovim redovima bio je još jedino Malik Hluchoweckyj s 12 poena.

Rezultati 6. kola:

Široki – Bratunac 88:64, Čapljina – Spars 68:78, Zrinjski – Leotar 79:88, Kakanj – Vogošća 69:65, Mladost – Promo 79:75, Sloboda – Igokea 65:71.

Poredak:

Igokea 5-1, Široki, Spars, Kakanj i Leotar 4-2, Sloboda, Promo i Mladost 3-3, Čapljina, Zrinjski i Bratunac 2-4, Vogošća 0-6.