Dana 19.02.2016. u gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškom održano je 1. Kolo lige Hercegovine u karateu.

Na turniru je nastupilo oko 480 natjecatelja iz regije Hercegovine.

Karate klub „Široki Brijeg“ predstavljalo je 17 članova u borbama, te 12 u katama. Naravno i ovaj je put bio uspješan osvojivši 5 zlatnih 5 srebrenih i 5 brončanih medalja.

karatelj19217_4

Ostvarili su sljedeće rezultate:

U istoj kategoriji su nastupili čak tri člana KK „Široki Brijeg“ te su zauzeli svoje zasluženo mjesto na postolju i to;

Vinko Ivanković 1. Mjesto
Ivan Sušac 3. Mjesto i
Fran Pralas 3. Mjesto u kategoriji -37 kg za učenike

Petra Zeljko je nastupala u dvije kategorije, juniorki i kadetkinja te je svoj prvi nastup u juniorkama završio vrlo uspješno osvojivši 1. Mjesto i zlatnu medalju u kategoriji -59 kg bez primljenog poena od protivnica, dok je u kategoriji kadetkinja nesretno izgubila u finalu u posljednjoj sekundi te se morala zadovoljiti 2. Mjestom i srebrenim odličjem u kategoriji do 54kg,

Iva Lasić se okitila zlatnim odličjem u kategoriji djevojčice -40 kg,

Gordana Galić također je osvojila zlatno odličje u kategoriji djevojčice -30kg,

Dok je njena klubska kolegica Elena Marić se morala zadovoljiti srebrenom medaljom u kategoriji učenice -35 kg,

Klara Ivanković srebrena medalja u kategoriji -45 kg ml. Kadetkinje,

Ružica Hrkać srebrena medalja kategorija -40 kg ml. Kadetkinje,

Marija Kordušić u kategoriji juniorki +59 kg srebrena medalja,

Lukas Lovrić 3. Mjesto dječaci -35 kg,

Ivan Matijević 3. Mjesto dječaci -50 kg.

Klara Lovrić koja je radila disciplinu „kate“ i osvojila 3. Mjesto najmlađe učenice.

Važno je za napomenuti djevojčice koje su radile ekipne mečevu u sastavu: Ružica Hrkać, Klara Ivanković, Bruna Ćorić te Iva Lasić osvojile su zlatnu medalju.

Idući vikend karataše „Širokog Brijega“ očekuje nastup na vrlo jakom turniru u Tuzli te očekujemo dobre rezultate kao i do sada.

Ekipu su odlično vodili treneri Marin Hrkać, Goran Hrka, Robert Šaravanja te Marko Miloš.

Ljubuški karate predstavljalo je 42 natjecatelja u disciplini kate i borbe, od kojih je za njih 25 ovo bilo prvi natjecateljski nastup i dobra priprema za buduće turnire. Klub je osvojio 21 odličje: