Zrinjski uvjerljivom pobjedom nad Širokim do titule prvaka BiH

Zrinjski je s 3:1 slavio u 50. velikom derbiju i dva kola prije kraja osvojio titulu, treću u nizu, dok je Široki nakon poraza Pod Bijelim brijegom četvrti.

Već u 50. sekundi “Plemići” su poveli golom Hrvoja Barišića. Odlično je iz kuta ubacio Filuipović, H. Barišić izmaknuo pozornosti Peke i “zakucao” loptu u mrežu iza leđa nemoćnog Bilobrka. “Plavo-bijeli” su zamalo došli do poravnanja šest minuta kasnije, no Bagarićev udarac iz blizine obranio je Pirić. Najveću prigodu u prvom poluvremenu Mostarci su propustili u 35. minuti kada je Handžić na asistenciju Filipovića uspješno izbjegao zaleđe i izbio sam pred Bilobrka. Gađao je malu mrežu na drugoj vratnici, međutim nije bio precizan pa se s 1:0 otišlo na odmor.

Odluka o pobjedniku pala je u 52. minuti. Stanić se probio po lijevom boku, odigrao povratnu loptu u kazneni prostor Širokog, a Bilbija je neometan s desetak metara lijevom nogom pogodio za povećanje vodstva Zrinjskog – 2:0. Pokušao je nakon toga s izmjenama Sablić ubrzati ritam i zaigrati opasnije po gol domaćih. No, Bagarić u 54. minuti iz stopostotne prigode nije uspio svladati Pirića, a učinkovitiji nisu bili ni Menalo u 67. te Lončar u 74., kada iz dva pokušaja nije uspio matirati vratara Zrinjskog nakon kombinacije s Begonjom i Bagarićem.

Tračak nade u pozitivan rezultat za Široki Brijeg ukazao se u 84. minuti kada je Bagarić nakon centaršuta Kvesića konačno zatresao mrežu Zrinjskog. No, Široki do kraja ne samo da nije uspio izjednačiti nego je Filipović iz polukontre stigao “potvrditi” pobjedu “Plemića” – 3:1.

STRIJELCI: 1-0 H. Barišić (1), 2-0 Bilbija (52), 2-1 Bagarić (84), 3-1 Filipović (90+2) .

ZRINJSKI: Pirić, Galić, H. Barišić, Čirjak, Stanić, Handžić (58. Perišić), Pezer (75. Bekrić), Jakovljević, Bencun (64. Todorović), Filipović, Bilbija. Trener: Slišković.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić (74. Kvesić), J. Barišić, Peko, Baraban (55. Ćorluka), Wagner (55. Menalo), Lončar, Begonja, Bralić, Bagarić, Marković. Trener: Sablić.