Visoka i uvjerljiva pobjeda rukometašica Izviđača nad Krivajom Adler

LJUBUŠKI – Rukometašice Izviđača više nego uvjerljivo savladale su ekipu Krivaje iz Zavidovića. Početak utakmice nikako nije nagovještavao ovakav konačni rezultat. Naime, gošće su dobro otvorile utakmicu i držale se u egalu sve do 20. minute, do rezultata 8:8. Držale su priključak zahvaljujući svojoj vratarki Majdi Mujanović koja je skinula nekoliko „zicera“, te zahvaljujući brzopletosti domaćih rukometašica. Međutim, završnicu poluvremena domaće su odigrale s više koncentracije i realizacija nije izostala. Od 20. do 30. minute domaće postižu sedam, a gošće tek jedan pogodak i na poluvremenu je bilo 15:9 za rukometašice Izviđača.

U drugom poluvremenu domaće su podigle ritam, pojačale obranu, razbranila se Marta Šumelj i prednost je rasla iz minute u minutu. Igra gošći se raspala, a domaće su brzim kontrama punile gostujuću mrežu. Visoka prednost omogućila je domaćoj trenerici Korneliji Klinac da u drugom poluvremenu da priliku i onim koje rijetko ulaze u igru. Uglavnom sve su opravdale ukazano povjerenje, iskoristile pruženu priliku i upisale se listu strijelaca. Na koncu je završilo sa zasluženom i uvjerljivom pobjedom rukometašica Izviđač Autotransporta rezultatom 38:23.

Branka Majstorović s osam bila je najefikasnija igračica Izviđača, dok su po šest pogodaka postigle Martina Kraljević, Marija Boras i Matea Nosić. Martina Šumelj je ponovno briljirala s 15 obrana. Saletović, Džakmić i Merdanović postigle su po pet pogodaka za ekipu Krivaje.

RK Izviđač Autotransport – RK Krivaja Adler 38:23 (15:9)

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj (15 obrana, 2 sedmerca), Gudelj (4 obrane, 1 sedmerac), Matea Šumelj 2, Vrdoljak 2/1, Anđela Boras 2, Mišetić 2, Vuković 4, Nosić 6/2, Tambić, Marija Boras 6/2, Majstorović 8, Kraljević 6, Nižić.
Trener: Kornelija Klinac

RK Krivaja: Mujanović (9 obrane, 2 sedmerca), Bajrić (2 obrane), Džakmić 5, Kukić 1, Merdanović 5/2, J. Saletović 3, D. Saletović 5/1, Mehanović, Mačak 1, Selimović 1, Bašić 2.
Trener: Damir Memić.

Isključenja: Izviđač 18 minuta, Krivaja 16 minuta.
Sedmerci: Izviđač 7/5, Krivaja 6/3.