Izuzetno teška utakmica na Pecari na otvaranju nove sezone protiv ambicioznog debitanta. Široki Brijeg je do tri boda došao golom iz kopravdano dosuđenog kaznenog udarca, ali i jedna, i druga momčad imale su još dosta prigoda koje nisu realizirale. Široki je tako mogao i znatno ranije prije kraja “prelomiti” utakmicu u svoju korist, ali su tako i gosti, da su bili precizniji, mogli barem do boda.

Dražen Bagarić je u 19. minuti u dobroj situaciji blokiran pred golom Tuzle Cityja. Kojić je uzvratio glavom četiri minute kasnije, ali bio je neprecizan. U 28. minuti Nukića je u opasnom napadu po desnoj strani na rubu kaznenog udarca zaustavio nepropisno Barišić, dobio javnu opomenu, ali i spriječio veće komplikacije.

Bagarić je nakon duge lopte i greške Čomora ponovno u prigodi u 34. ninuti, ali nije bio priseban. Na drugoj strani, u istoj minuti uzvratio je Crnkić, ali je lopta prohujala tik pored desne vratnice gola već svladanog Bilobrka.

Kvesić je u 38. minuti ubacio s lijeve strane, Kojić u kaznenom prostoru gostiju igrao rukom, a sudac Šehović pokazao na bijelu točku. Bagarić je Fejzića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu – 1:0. Bilobrk je u posljednjim trenucima prvog poluvremena odličnom intervencijom spriječio poravnanje nakon udarca Kojića glavom.

Barišić je u 52. minuti pogriješio i omogućio Tuzlacima veliku prigodu, no oni su se spetljali u samoj završnici, što je omogućilo Bilobrku da istrči i pokupi loptu. Turčin je minutu kasnije mogao odlučiti utakmicu, no Fejzić je u situaciji „jedan na jedan“ izvrsno obranio nogom udarac napadača domaćih.

Stjepanović je zamalo neprecizan s oko 25 metara u 63. minuti. Popović je pokušao glavom u 79. minuti iz teške pozicije, no ipak nije loptu zahvatio na pravi način. Poturalić je uzvratio nakon kontre, također glavom, no sreća je bila veliki saveznik Širokog.

Široki se u završnici susreta povukao i sačuvao tih minimalnih, ali slatkih 1:0 za prvu pobjedu u novoj sezoni.

STRIJELAC: 1-0 Bagarić (39 – 11m).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kvesić (55. Marković), Matić, Barišić, Babić (77. Marić), Turčin, Ćorluka, Popović, Kovačić, Begonja (68. Kožul), Bagarić. Trener: Pavić.

TUZLA CITY: Fejzić, Efendić, Kostić, Mitrović (75. Poturalić), Crnkić (65. Ziljkić), Stojčev, Kojić, Čomor, Stjepanović, Šećerović, Nukić (81. Murga). Trener: Starčević.