Uvjerljiva pobjeda rukometašica Gruda u Ljubuškom za jesenski naslov

Zadnje kolo jesenskog dijela Premijer lige BiH donijelo je odmjeravanje snaga dva zapadnohercegovačka premijerligaša. Kao i u svim dosadašnjim utakmica od kada oba kluba igraju u Premijer ligi, pobijedile su Gruđanke.

Izgleda da je veoma niska temperatura u ljubuškoj sportskoj dvorani utjecala na efikasnost rukometašica na početku utakmice.Tako je prvi gol na utakmici postignut u 5. minuti ,a u 9. minuti je rezultat glasio 0:2.Nakon toga kao da su grudske rukometašice postigle radnu temperaturu pa su za 3 minuta postigle još 4 gola.Sljedeće minute donose izjednačenu igru, a onda Gruđanke opet pojačavaju i u 21.minuti imaju prednost od 8 golova(12:4). To vodstvo kao da ih je uspavalo i dopuštaju da se domaća ekipa u 28.minuti približi na 10:13. No onda gošće ipak ubacuju u brzinu više i završnom serijom 3:0 dolaze do rezultata poluvremena 10:16.

Drugo poluvrijeme prvakinje su odigrale rutinski. Lagano su povećavale svoju prednost pa su u 48.minuti imale +13(17:30).Sve igračice grudske ekipe su dobile prigodu zaigrati u ovoj utakmici tako da su Ljubušanke uspjele u završnici poraz smanjiti na konačnih 23:33.

Ovom pobjedom ekipa HŽRK Grude je potvrdila naslov jesenskih prvakinja Bosne i Hercegovine i nastavila pobjednički niz koji traje od studenog 2014. godine i u kojem je nanizano 48 uzastopnih pobjeda u Premijer ligi BiH.

ŽRK Izviđač Central osiguranje Ljubuški- HŽRK „Grude“ Grude 23:33 (10:16)

ŽRK Izviđač: Martina Gudelj, Maja Vukojević, Karla E.Prskalo, Andrea Vrdoljak 2, Antonela Boto, Ivana Pavlović, Matea Nosić 7(1), Ana Majić, Marija Boras 8, Zora Kraljević, Maja Prusina 6, Mirna Perić
Trener: Petar Šuvak