Svoju petu pobjedu u sezoni, rukometašica Izviđača upisale nad ekipom iz Bihaća

Rukometašice Izviđač Central osiguranja u utakmici sedmog kola Premijer lige BiH za žene protiv rukometašicama Bihaća došle su do svoje pete pobjede.

Domaće rukometašice krenule su dobro i u 4. minuti bilo je 3:0, a u 9. 8:4. Međutim, sljedećih 15-tak minuta domaće su odigrale dosta opušteno što uporne gošće, koje su doputovale sa samo devet igračica i koje su u prvih šest kola pretrpjeli isto toliko poraza, koriste i dolaze do prve i jedine prednosti (13:12) u 21. minuti. Vodstvo gošći je uozbiljilo domaće rukometašice koje do kraja poluvremena serijom 5:1 preokreću rezultat i na odmor odlaze se prednošću 17:14. U nastavku ponovno slijedi serija 4:1 domaćih i prednost je narasla na šest golova, čime je utakmica praktično bila riješena. Do kraja domaće su igrale tek toliko da ne dovedu pobjedu u pitanje. Na koncu slavile su rezultatom 30:24 i na svoj konto upisale nova tri boda za visok plasman na prvenstvenoj ljestvici, što je malo tko očekivao na početku prvenstva.

U redovima Izviđača CO Marta Gudelj imala je 17 obrana, Marija Boras je postigla 12, a Matea Nosić 9 pogodaka. Kod gošći najefikasnija je bila Vedrana Mihaljević sa 7, a Azra Hafurić i Elma Alijagić postigle su po 5 pogodaka, Bojana Babić skinula je 12 udaraca.

RK Izviđač Central Osiguranje – RK Bihać 30:24 (17:14)

ŽRK Izviđač CO: Gudelj (17 obrana, 1 sedmerac), Babić (2 obrane), Vukojević, Nižić 3, Vrdoljak 3, Boto, Mišetić 1, Pavlović 1, Nosić 8, Majić, Boras 12/3, Kraljević 1, Prusina 1.
Trener: Petar Šuvak

RK Bihać: Babić (12 obrana), Hafurić 5/1, Mihaljević 7/2, Majstorović 3, Jogić, Gorak 1, Alagić 3, Alijagić 5/2, Hadžić.
Trener: Zdenko Fuksik.

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Bihać 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 3/3, Bihać 6/5.