Rukometašice Izviđača “pomele” Zavidovićanke

Rukometašice Izviđač Central osiguranja čvrstom igrom u obrani i efikasnom u napadu prosto su „pomele“ gošće iz Zavidovića s parketa Gradske športske dvorane u Ljubuškom. Domaće rukometašice, predvođene Marijom Boras i Mateom Nosić, kojima su se pridružile sestre Marija i Marta Gudelj, krenule su furiozno. Tempo koje su nametnule gošće iz Zavidovića nisu mogle pratiti, tako da je prednost „Skautkinja“ iz minute u minutu rasla. Marija Boras i Matea Nosić bile su nemilosrdne tako da je u 16. minuti bilo 10:3 u 26. 18:5, a na koncu prvog poluvremena 22:7.

U drugom dijelu nastavilo se u istom tempu tako da su do sredine poluvremena domaće do vrha napunile mrežu gostujućih rukometašica, u 46. minuti bilo je nevjerojatnih 36:12. U zadnjih 15-tak minuta trenerica domaće ekipe, Maja Prusina Bošnjak u vatru ubacuje mlađe snage što je gošćama dalo priliku da dođu „do zraka“ i koliko toliko ublaže prednost rukometašica Izviđača. Na koncu domaće su slavile rezultatom 42:25.

Najučinkovitije, s dvocifrenim broje pogodaka, u ekipi Izviđač Central osiguranja bile su Marija Boras s 13, Matea Nosić s 11, dok je Marija Gudelj protivničku mrežu pogodila 9, Mirjana Mišetić 4 i Dea Vuković 3 puta. Odlična je bila i Marta Gudelj s 13 obrana od kojih je 11 „skupila“ u prvom poluvremenu.

Kod gošći najviše pogodaka postigle su Sara Bašić 13, Jasmina Selmanović 5 i Amela Džakmić 4.

U Sljedećem 5. Kolu Premijer lige rukometašice Izviđač CO koje je na rasporedu 21./22. 10.2017. godine igraju u Goraždu protiv istoimene ekipe.

RK Izviđač Central Osiguranje – RK Krivaja 42:25 (22:7)

RK Izviđač CO: Marta Gudelj (14 obrana), Pandža (2 obrane), Vuković 3, Vrdoljak, Marija Gudelj 9, Mišetić 4, A.Boras, Pavlović 1, Nosić 11/2, Prskalo, M. Boras 13/1, Jelavić, Kraljević 1/1, Miloš, Bunoza.
Trener: Maja Prusina Bošnjak.

RK Krivaja: Mujanović (7 obrana), Hamurović, Sekulić (3 obrane), Vidović, Džakmić 4, Boro, Kukić, Latifović 1, Selmanović 5, Mehanović, Mačak 3, Drinić, Šabanović, Bašić 12/5, Cerić
Trener: Adnan Bašić.

Sedmerci: Izviđač CO 4/4, Krivaja 5/5
Isključenja: Izviđač CO 10 minuta, Krivaja 8 minuta