Pobjeda Željezničara nad Širokim Brijegom u nastavku sezone

SARAJEVO – Željezničar je ostvario veliku pobjedu u 19. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Širokog Brijega (2:0), te je tako tim s Grbavice najavio ”plavo proljeće”.

Na početku utakmice nije bilo uzbuđenja, a u osmoj minuti gosti su imali dobar napad, međutim obrana Željezničara otklonila je opasnost. Četiri minute poslije Široki je imao veliku priliku, ali je Kjosevski sjajno intervenirao. Bralić je u 16. minuti šutirao glavom pored gola.

Mreža Željezničara zatresla se u 18. minuti, ali je Baraban bio u zaleđu. Nedugo nakon toga na drugoj strani pokušao je Bekrić, no lopta je otišla visoko preko gola. Na asistenciju Stevanovića u 20. minuti Lendrić je postigao pogodak za vodstvo Plavih.

Novi udarac Lendrića blokiran je u 24. minuti. Kosorić je pokušao minutu poslije, ali Soldo nije imao problema. Široki je novu šansu imao u 26. minuti kada je Brekalo pokušao, ali Kjosevski je dobro intervenirao. Loš udarac ka golu domaćih uputio je Pehar u 29. minuti.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika, a u nastavku prva ozbiljnija situacija desila se ispred gola Željezničara, ali nakon udarca Barabana lopta je pogodila Kosorića. Na drugoj strani Tiago je odlično ušao u šesnaesterac, no šutirao je pored gola.

Velika šansa za Plave desila se u 55. minuti. Tiago je sjajno spustio loptu za Lendrića, međutim njegov udarac je prohujao pored stative. Kožulj je bio blizu izjednačenja u 70. minuti, ali njegov udarac je zaustavila stativa. Tri minute poslije na drugoj strani Memija je zaprijetio.

Ajai je u 77. minuti mogao bolje iz sutuacije kada je Kjosevski napustio svoj gol, međutim šutirao je preko gola. Plavi su imali veliku priliku u 83. minuti. Prvo je Tiago iz dobre situacije šutirao ravno u Solda, a onda je i Bekrić nakon odbijene lopte tukao visoko preko gola.

Željezničar je riješio pitanje pobjednika u 85. minuti kada je Bekrić sve sjajno završio, tako što je prevario Soldu i poslao loptu u praznu mrežu. Plavi su tako ostvarili veliku pobjedu u derbiju, te najavili “plavo proljeće”.

Željezničar – Široki Brijeg 2:0 (Lendrić 20′, Bekrić 85′)

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović, Bogičević, Kosorić, Kramarić (od 46. minzte Tiago), Blagojević, Zolotić (od 63. minute Zolotić), M. Stevanović (od 52. minute Memija), Bekrić, Stanić, Lendrić.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Brekalo, Bralić, Marković, Sesar, Kožulj, Pehar, Baraban (od 69. minute Ajayi), Crnov (od 58. minute Wanger), Krstanović.