Pobjeda “Skauta” nad momčadi Konjuha u Živinicama

ŽIVNICE – Izviđač je ostvario još jednu gostujuću pobjedu, ovaj put pobijeđen je momčad Konjuha u Živinicama. Bila je to 27 pobjeda „Skauta“ od 30 odigranih susreta, kojom su ovjerili prvu poziciju ispred momčadi Vogošće, koja iza njih zaostala osam bodova.

U utakmici koja nije imala nikakva rezultatski imperativ Izviđač je od početak imao rezultatsku prednost koju nije ispuštao do kraja susreta. U 5. minuti „Skauti“ su imali tri gola prednosti ( 4:1), da bi u 15. minuti bilo „plus 5“ (11:6). Iako je u 25. minuti bilo 16:10, međutim, u posljednji h pet minuta Izviđač ne uspijeva postići pogodak dok domaći postižu četiri i na odmor se otišlo s rezultatom 16:14 u korist „Skauta“.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Izviđač i s tri uzastopna pogotka ponovo stiže do pet pogodaka prednosti koju zadržava sve do 58. minuti (35:30). Kao i u završnici prvog poluvremena, Izviđač do kraja ne pogađa, dok domaći postižu tri pogotka, tako da je na koncu Izviđač slavio s rezultatom 35:33.

Svi igrači Izviđača izuzev Mateja Markovića upisali su se u listu strijelaca. Najefikasniji su bili David Mandić, te Ante i Josip Grbavac s pet pogodaka. U domaćoj ekipi istakao se Husić sa osam pogodaka.

RK Konjuh – HRK Izviđač 33:35 (14:16)

RK Konjuh: Bešić, Omerović, Abdurahmanović, Husić 8/1, Brkić 1, Malčinović, Begić 4/3, Smajić 5/2, Pejkušić 1, Modrić, Sinanović 3, Alijagić 3, Mišić 2, Omazić, K. Hamzić 5, A. Hamzić 1.
Trener: Adnan Bašić.

HRK Izviđač: Ivanković (10 obrana, 1 sedmerac), Tolić, I. Ereš (10 obrana), Miličević 3, J. Ereš 2, D. Mandić 5, Marković, Čutura 2, Šarac 4, A. Grbavac 5, J. Grbavac 5, M. Pavlak 2, Hrstić 4, Rodin 3.
Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Konjuh 8 minuta, Izviđač 6 minuta.
Sedmerci: Konjuh 7/6, Izviđač 0/0.