Kadeti Sarajeva uvjerljivi nad domaćinom Širokim Brijegom

Kadetska ekipa Sarajeva slavila je uvjerljivu pobjedu u domaćem prvenstvu. U okviru 26. kola Premijer omladinske lige BiH savladan je Široki Brijeg rezultatom 6:0.

Kadeti Bordo tima jučer su ugostili Široki Brijeg i savladali ga sa 6:0. Domaći tim je već u 8. minuti poveo preko Salke Nargalića, da bi Armin Šarić samo minut kasnije povećao na 2:0. U 26. minuti, Nargalić je svojim drugim golom povisio na 3:0, a to je bio i konačan ishod prvog dijela susreta.

Nargalić svoj hat-trick kompletira u 51. minuti pogotkom za 4:0, a rezervista Hamza Gasal u 71. minuti pogađa za 5:0. Konačan rezultat u 74. minuti golom za 6:0 postavlja Tarik Hasančić.

Kadeti Sarajeva sada imaju 59 bodova i drugoplasiranom Željezničaru bježe osam bodova, sedam kola do kraja prvenstva. Fascinantno je da Sarajevo ima gol razliku od 113:12, a fascinantno je i to da je Široki Brijeg poravnat sa Željezničarom i nije loša ekipa, no svejedno je doživio težak poraz.