Gruđanke uvjerljivom pobjedom protiv Mire zadržala vodeće mjesto na ljestvici uz veliku bodovnu prednost

Utakmica u kojoj domaća ekipa nije dozvolila niti jednog trenutka neizvjesnosti. Od samog početka Gruđanke su nametnule svoju igru i povele 7:0 ,a na polovici prvog poluvremena je već bilo 15:3.Do kraja prvog dijela igre grudska ekipa je stigla do +17(27:10).

U drugom poluvremenu sve su igračice dobile prigodu za igru i odlično iskoristile svoje vrijeme. Nisu dozvolile da gošće ublaže poraz nego su još povećale razliku do konačnog rezultata 54:25.Jedina koja danas nije ulazila u igru je Lejla Kasumačić kojoj je slomljen nos na utakmicu u Dubici pa je današnju utakmicu morala pratiti sa klupe.

Najboljim igračicama današnje utakmice proglašene su Andrea Prusina kod HŽRK Grude te Dragana Mutić kod ekipe ŽRK Mira.

Ovom pobjedom ekipa HŽRK Grude je zadržala vodeće mjesto na ljestvici i prednost od 8 bodova te ujedno odigrala 80. uzastopnu utakmicu bez poraza u BiH zvaničnim natjecanjima.

HŽRK Grude – ŽRK Mira Prijedor 54:25 (27:10)

HŽRK Grude: Darjana Vukliš, Anđela Milas, Nikolina Brnada, Amanda Marić 4, Nikolina Čutura 6(2), Lara Šimić,Iva Artuković, Ana Nikić 2(1), Ana Vrančić 7, Martina Vukanović 1, Andrea Prusina 12, Lejla Kasumačić, Edina Demić 9, Anita Azinović 6, Anđela Boras 3(1), Martina Pandža 4.

Trener: Zlata Zubac