Uvjerljiv poraz Izviđača od Tatran Prešova na 51. Međunarodnom tv turniru prvaka u Doboju

Rukometaši Izviđača sinoć su na tradicionalnom 51. Međunarodnom tv turniru prvaka u Doboju doživjeli jedan od najuvjerljivijih poraza u svojoj povijesti, poraženi su od slovačke momčadi Tatran Prešov rezultatom 34:16, poluvrijeme 17:11.

Daleko spremnija i uigranija slovačka momčad od samo početka je nametnula svoj stil igre, tako da je već u šestoj minuti imala rezultatsku prednost od četiri pogotka. „Skauti“ su se kako tako držali u prvih trideset minuta, ali „raspad sustava“ doživjeli su u drugom dijelu, a naročito u zadnjih petnaest minuta kada nisu uspjeli pogoditi mrežu odličnih vratara Tatrana Gorana Chupryne i Maria Ćvitkovića, dok su Slovaci u istom periodu mrežu nemoćnih vratara „Skauta“ pogodili jedanaest puta.

Nikola Džono bio je najefikasniji rukometaša Izviđača s 3 pogotka, a najviše pogodaka u pobjedničkoj momčadi postigli su David Michalka 6, te Oliver Rabek i Javier Munoz po 5.

HC Tatran Prešov – Izviđač Central osiguranje 34:16 (17:11)

HC TATRAN PREŠOV: Cvitković, Rabek 5, Đerić 3, Michalka 6, Lapajne, Krok, Urban, Munoz 5/4, Vučko 2, Stranovsky, Hozman, Fodorean 4/1, Chupryna, Tsarapkin 2, Afanou 4, Grzentič 3.
Trener: Slavko Goluža.

RK IZVIĐAČ CO: Vukšić 1, Alilović 1, Kos, Ivanović 2/1, Jozinović 2, Primorac 1, Šoljić 1, Džono 3, Delić 2/1, Maretić 2, Miličević, Grbavac, Buntić, Muhović 1, Buljubašić, Mandić.
Trener: Mario Bjeliš

Sedmerci: Tatran Prešov 5/5, Izviđač CO 3/2.
Isključenja: Tatran Prešov 8, Izviđač CO 10 minuta.

Igrač utakmice: David Michalka (Tatran Prešov)

Rukometaši Izviđača danas imaju popravni ispit proti srbijanskog prvaka, momčadi novosadske Vojvodine. Susret se igra u 21:00 sat uz izravni tv prijenos na programu RTRS Plus.