Rukometašice Izviđača ispustile pobjedu u završnici susreta u Brčkom

Rukometašice Izviđača u 9.kolu Premijer lige BiH za rukometašice su remizirale s Jedinstvom u Brčkom iako su dvije minute prije kraja imale tri gola prednosti.

Nešto bolje utakmicu su otvorile domaće rukometašice, ali nakon što su izabranice Josipe Tomić uhvatile „radnu temperaturu“, uspjele su, u završnici prvog poluvremena, doći do prednosti 13:12, s kojom je i okončan prvi dio.

U drugom poluvremenu uslijedila je bolja igra naših rukometašica, koje su stalno imale rezultatsku prednost. Kako smo već rekli, „Skautice“ su u posljednje dvije minute susreta ušle s prednošću od tri pogotka (25:28), međutim u posljednje dvije minute nisu uspjele obraniti stečenu prednost.
Na koncu domaće su uspjele s tri uzastopna pogotka izjednačiti rezultat (28:28) i doći do jednoga boda.

Najefikasnije u redovima Izviđača bila Marija Bilić s deset pogodaka, devet je postigla Ana Vrančić, a četiri Matea Nosić.

U redovima Jedinstva osam pogodaka je postigle Sanja Katić, šest Ajla Alikadić, a po pet Marijana Sorak i Jelena Lukić.

U sljedećem 10. kolu u Gradskoj športskoj dvorani Ljubuški igra se derbi susret kola u goste našim rukometašicama stiže ekipa ŽRK Borac.

RK Jedinstvo – ŽRK Izviđač Central osiguranje 28:28 (12:13)

RK Jedinstvo: Sorak 5/2, Katić 8/2, Rendić 2, Lukić 5, Bošnjak 2, Alikadić 6/3, Petrović, Nedić, Đurić, Pekić, Avdić, Erić, Vujić.
Trener: Saša Radovanović.

ŽRK Izviđač CO: Petrović, Martina Šumelj, Prskalo 2, Miloš 2, Vrančić 9, Miočević, Grbavac 1, Nosić 4/3, Bilić 10/2, Boras.
Trener: Josipa Tomić.

Isključenja: Jedinstvo 10 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: Jedinstvo 9/7, Izviđač 6/5.