Rukometašice Izviđača do pobjede nad Mirom u dramatičnoj završnici

Rukometašice Izviđača i Mire iz Prijedora u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom u sklopu 3. kola Premijer lige odigrale su rezultatski neizvjesnu utakmicu do samog kraja susreta. Naime, pobjednik utakmice odlučen je u posljednjim sekundama susreta, kada je Marija Boras, šutom sa sedam metara, savladala Bogdnu Sekulić i postigla tridesetprvi pobjedonosni gol za svoju ekipu.

Na početku utakmice „Skautice“ su dobro krenule, u 7.minuti, povele su 5:2 i stečenu prednost, pogodcima Marije Boras i Zore Kraljević održavale do 23.minute. U sljedećih 7-8 minuta susreta Prijedorčanke su zaigrale efikasnije i u 27.minuti stigle do gol prednosti (12:13). U finišu poluvremena domaće su uspjele postići tri pogotka i na odmor otići s golom prednosti (15:14).

Početkom drugog poluvremena „Skautice“ su ponovno došle do tri gola prednosti (18:15), koju su održavale do 45. minute, kada su rukometašice Mire s dva pogotka došle na gol zaostatka. Sljedećih desetak minuta, igralo se „gol za gol“, da bi gošće u 57. minuti poravnale na 29:29. U 58. minuti pogađa Marija Boras za novo vodstvo, ali u istoj minuti pogađa Kremenović za novo poravnanje rezultata. Priliku da osvoje cijeli plijen imale su i jedne i druge. U posljednjoj minutu Prijedorčanke su imale priliku da dođu do bodova, ali ne uspijevaju realizirati napad, tako da desetak sekundi prije kraja Marija Boras pogađa iz sedmerca, dok šut gostujući rukometašica završava u bloku „Skautica“.

Marija Boras s dvanaest pogodaka bila je najefikasnija rukometašica Izviđača i susreta, šest pogodaka postigla je Matea Nosić, pet Zora Kraljević, a četiri Marija Brkić. Odlično je branila Marta Šumelj skupivši petnaest obrana.

U redovima Mire osam pogodaka postigla je Dragana Kremenović, sedam Duška Tintor, šest Dragana Mutić, a pet Azra Bašanović. Bogdana Sekulić je skupila četrnaest obrana.

ŽRK Izviđač Central osiguranje – ŽRK Mira 31:30 (15:14)

ŽRK Izviđač CO: Petrović (1 obrana), Martina Šumelj (15 obrana, 2 sedmerca), Matea Šumelj 2, Prskalo, Miloš 1, Miočević, Grbavac 1, Nosić 6, M. Boras 12/6, Z. Kraljević 5, A. Boras, Brkić 4.
Trener: Josipa Tomić.

ŽRK Mira: Sekulić (14 obrana, 2 sedmerca), D. Gligorević 2/1, Bašanović 5, Bojanić, Vukojević, Tintor 7, Miljuš, Bilbija, Mutić 6, Krecelj, Kremenović 8, Mutić 2/1, M. Gligorević.

Trener: Darko Gligorević.

Sedmerci: Izviđač 8/6, Mira 4/2.
Isključenja: Izviđač 4 minuta, Mira 8 minuta.