Prvakinje pobjedom na gostovanju u Prijedoru krenule u novu sezonu Premijer lige BiH za rukometašice

Nakon što je prošlog vikenda odgođena, danas je konačno odigrana utakmica prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice u kojoj su aktuelne prvakinje Bosne i Hercegovine, rukometašice Gruda, slavile na gostovanju u Prijedoru, nad ekipom ŽRK Mira, rezultatom 28:34 (16:15).

Većim dijelom prvog poluvremena domaća ekipa je bila u prednosti. Imale su domaće rukometašice sredinom prvog poluvremena i plus četiri gola prednosti, kod rezultata 9:5, ali gošće u 23. minuti stižu zaostatak 11:11.

Do kraja prvog poluvremena rukometašice Mire uspjevaju napraviti minimalnu prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 16:15.

U nastavku dosta bolja igra gostujuće ekipe. Rukometašice Gruda serijom 0:4, u 37. minuti dolaze do svoje prve prednosti u susretu, 17:19. Domaća ekipa ubrzo uzvraća pa u 40. minuti domaće rukometašice ponovo imaju plus jedan 20:19. Gostujuće rukometašice ponovo ulaze u seriju pogodaka, te u 52. minuti odlaze na plus pet pogodaka prednosti 25:30.

Do kraja susreta Gruđanke su uspjele sačuvati prednosti, za na kraju konačnih 28:34.

Ovo je inače bila prva utakmica ekipe HRK Grude u ovom sastavu. Zbog pandemije COVID-19 , nije bilo pripremnih utakmica ,a inače ekipa je igrački kompletirana tek prošli tjedan. Vidjelo se to u igri u kojoj je bilo dosta tehničkih pogrešaka i promašenih zicera što je utakmicu držalo neizvjesnom gotovo 50 minuta. Raduje da su svoje prve službene utakmice nakon više od godinu dana odigrale Nikolina Čutura i Jovana Ilić te je očekivati da će one iz utakmice u utakmicu igrati sve bolje.

Iako teško izborena ova pobjeda je potpuno zaslužena i veoma važna na startu nove sezone.

ŽRK Mira – HRK Grude 28:34 (16:15)

ŽRK Mira: Selukić Bogdana, Gligorević Dragica 8, Bašanović Azra 7, Vukojević Nikolina, Bojanović Sara, Vukojević Anđela, Tintor Duška 6, Miljuš Jelena, Mutić Nikolina, Bilbija Milica, Mutić Dragana 4, Crnomarković Dragana, Mutić Jelena, Gligorević Marija, Kremenović Dragana 3,

Trener: Gligorević Darko