Nogometaši Širokog Brijega “na krilima” Alena Jurilja do nova tri boda i pobijede nad Olimpikom

Nogometaši Širokog Brijega ostvarili su nova tri boda u drugom kolu Premijer lige. Uz dva pogotka Alena Jurilja pobijedli su na stadionu Otoka sarajevski Olimpik s rezultatom 1:2.

Širokobriježani su u ovu utakmicu ušli s teretom vrlo neugodne tradicije koju imaju sa sarajevskim klubom od kada se igra zajednička Premijer liga. Naime, Olimpik je jedini klub u BiH s kojim Plavo-bijeli imaju negativan skor (ako se uzme u obzir veći broj odigranih utakmica).

Karačić je izveo istih 11 igrača kao i protiv Tuzla Cityja u prvom kolu, unatoč tome što je imao na raspolaganju Jovića i Obšivača koji su u petak stekli radnu dozvolu. A Vojvodić je s druge strane, barem po imenima, izveo najjači mogući sastav koji u ovom trenutku Olimpik ima.

Gosti su nakon uvodnih nekoliko minuta, napravili terensku inicijativu i strpljivo gradili svoje napade na gol vratara Hadžića, ali s jasnom namjerom da prekinu neugodnu tradiciju sa Sarajlijama.

Iako veći dio prvog poluvremena nije bilo nekih izrazitih prigoda na obje strane, treba spomenuti prodor Cipetića iz sedme minute kada mu je lopta pobjegla preko noge pa nije uputio bolji ubačaj. Potom udarac Zvonimira Begića s nekih 20ak metara u 15. minuti, a onda i udarac glavom nakon kornera od strane Marka Jurića u 25. minuti. Lopta je otišla preko gola.

Terensku nadmoć Široki je kapitalizirao u 40. minuti. Nakon proigravanja Marka Pervana s 20 metara za vodstvo gostiju pogodio je Alen Jurilj.

Početak drugog poluvremena obilježio je nešto agresivniji ulazak domaćina. Ipak, igrači Olimpika nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol Zlomislića.

Široki stiže do povećanja vodstva u 61. minuti. Nakon lijepe akcije, Toni Jović koji je ušao u nastavku, odlično je proigrao Jurilja, koji sjajno pogađa drugi put na utakmici. U tom trenutku izgledalo je kako će Široki sigurno, kao tko zna kada, uzeti sva tri boda s Otoke.

Ali da ne bude sve tako glatko, pobrinuo se Adnan Osmanović koji samo tri minute kasnije na asistenciju Šišića smanjio vodstvo gostiju.

Široki je nakon toga bio malo šokiran, ali brzo se pribrao i vratio agresivnijoj igri i na taj način čuvao vodstvo. U 79. minuti šutirao je Mateo Marić, ali njegov udarac odlazi poreda gola. Dvije minute kasnije Milović glavom na drugoj strani šutira pokraj gola gostiju. A onda u 84. minuti stopostotnu prigodu propušta Bože Vukoja. Našao se sam na tri metra, ali šutirao je preko gola.

Na kraju je ostalo 1:2 i Široki se itekako zadovoljan može vratiti kući iz Sarajeva.

U drugoj današnjoj utakmici Mladost je u Doboju kod Kaknja priredila iznenađenje, tako što je remizirala s aktualnim prvakom Sarajevom uz rezultat 2:2. Večeras još od 19 sati igaju veliki mostarski derbi Velež i Zrinjski, a od 20:30 Tuzla City dočekuje krupu.

FK OLIMPIK: Hadžić, Milović, Ojdanić, Osmanović, Zeba (od 82. Tabaković), Handžić, Milanović (od 46. Muminović), Hadžanović, Lekanić, Dujmović (od 46. Imamović), Šišić

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Jurić M., Radeljić, Marić, Begić, Pervan (od 58. Jović), Ćorić, Jurilj (od 88. Grgić), Jurić S. (od 58. Vukoja)