Grude će u periodu od 27.08.2019.g do 30.08.2019. g. biti središte europskog ženskog rukometa. Dva europska klupska prvaka i ovogodišnja sudionika Lige prvakinja, najbolja svjetska rukometašica Bojana Popović, najbolji svjetski rukometaš Ivano Balić, najbolji rukometni trener na svijetu Dragan Adžić, nositelji zlatnih olimpijskih i svjetskih medalja Petar Metličić i Zlatko Saračević, sve su to sudionici 2.Festivala ženskog rukometa – Grude 2019.

Tematske cjeline festivala:

1.Seniorski rukometni turnir,

2.Kamp za djevojčice 2004/2005 i 2006. i mlađe,

3.Seminar trenera 1.federalnih liga BiH.

Utorak 27.08.2019.

-16.00 – 17.30 Kamp-trening djevojčice grupa 1- trener::Zlata Zubac -gradska dvorana,

-17.30 – 19.00 Kamp-trening djevojčice grupa 2- trener: Marija Žanko -gradska dvorana,

-18.30 sati Press u uredu HŽRK Grude: Dragan Adžić, Zlatko Saračević, dr.sc Zlata Zubac,

-19.00-21.00 sati zajednički trening ŽRK Budućnost i RK Podravka-gradska dvorana.

Srijeda 28.08.2019.g.

-9.30 – 11.00 Kamp-Trening grupa 1- trener: Marija Žanko – dvorana srednje škole AB Šimića,

-11.00 – 12.30 Kamp-Trening grupa 2-trener mr.sc Kornelija Leko – dvorana srednje škole AB Šimića,

-10.00 – 12.00 sati trening ekipa ŽRK Budućnost i RK Podravka -gradska dvorana,

-15.00 – 16.15 Kamp – trening grupa 1– trener: mr.sc Kornelija Leko – Gradska dvorana,

-16.15 – 17.45 Kamp – trening grupa 2– trener: dr.sc Lidija Bojić – Gradska dvorana,

-18.15 Otvaranje Festivala – Gradska dvorana -gradska dvorana,

-18.30 sati utakmica RK Podravka – HŽRK Grude-gradska dvorana,

-20.30 sati utakmica ŽRK Budućnost – ŽRK Bjelovar-gradska dvorana.

Četvrtak 29.08.2019.

-9.30 – 10.45 Kamp-Trening grupa 2- trener: Hrvoje Cikoja – dvorana srednje škole,

-11.00 – 12.15 Kamp-Trening grupa 1- trener: Petar Metličić – dvorana srednje škole,

-11.00 – 12.00 Trening ekipe RK Podravka -gradska dvorana,

-12.00 – 13.00 Trening ekipe Budućnosti – gradska dvorana,

-12.30 druženje i slikanje igračica ŽRK Budućnost i RK Podravka sa polaznicama kampa-gradska dvorana,

-14.00 – Kamp – Trening Grupa 2- Trener : Bojana Popović -gradska dvorana,

-15.00 – 15.45 pokazni trening grupa 1Trener: Dragan Adžić -gradska dvorana-trenerski seminar,

-16.00 – 16.45 trening 2006/2007 Trener: Zlatko Saračević -gradska dvorana – trenerski seminar,

-17.30 sati utakmica – HŽRK Grude – ŽRK Bjelovar – gradska dvorana,

-19.30 sati utakmica– ŽRK Budućnost – RK Podravka – gradska dvorana,

-21.30 sati zajednička večera svih sudionika i gostiju festivala -Marića gaj.

Petak: 30.08.2019.g.

-8.45 – 10.15 trening grupa 1 Trener: dr.sc Lidija Bojić -gradska dvorana,

-10.15 – 11.30 trening grupa 2 Trener : Marija Žanko -gradska dvorana,

-12.00 predavanje na trenerskom seminaru : Predavač: Dr.sc Lidija Bojić-Čačić Tema: Komunikacijske sposobnosti trenera Agroturizam Marića Gaj,

-12.00 – 13.00 sati utakmica između skupina grupa 2gradska dvorana,

-13.00 – 14.00 sati utakmica između skupina grupa 1 gradska dvorana,

-13.30 sati okrugli stol na trenerskom seminaru Voditelj: Dr.sc Lidija Bojić Tema: Osvrt na svjetsko prvenstvo U-19, divizije A i B za djevojke uz raspravu Agroturizam Marića Gaj,

-14.30 – Završni ručak za sudionike kampa i trenerskog seminara-Agroturizam Marića gaj.

SirokiBrijeg.info