Karataši sa Pecare su zabilježili odličan nastup na 13. Otvorenom prventstvu Ilidža Open 2018.

Turnir koji je već dugi niz godina jedan od najjačih turnira na balkanu je prikupio oko 1300 natjecatalja iz 6 država i 84 kluba.

Domaćin i odličan organizator kao i dosadasnjih godina je bio karate klub Champion sa Ilidža.

Karate klub Široki Brijeg predstavljalo je 10 karataša, od toga su osvojili 6 pojedničnih i 3 ekipne medalje.

Srebrena medalja pripala je  Martinu Matkoviću koji je odlično se borio i pobjedio 3 meča i  u finalu izgubio na odluku sudaca.

Bronce su osvojili:

Klara Ivanković, Laura Zelenika, Ivan Matijević, Luka Kvesić i Elena Marić.

Borbe u ekipnom natjecanju:

Zlato ekipa mlađih kadetkinja koja je izašla u sastavu: Klara Ivanković, Bruna Ćorić i Iva Lasić. Pobjedile su 3 meča u ekipnom djelu i zasluženo slavile na kraju sa prvim mjestom.

Bronca mlađih kadeta u sastavu: Ivan Matijević, Luka Kvesić, Martin Matković i Mario Mikulić.

Bronca djevojčica 10 i 11 godina u sastavu; Laura Zelenika, Andrea Mikulić i Elena Marić.

Ekipu su vodili treneri: Marin Hrkać, Goran Hrkać i Robert Šaravanja.