U Splitu, 4.studenog 2017. godine održan je prvi po redu Dalmacija kup kojeg su organizirali Karate klub Student iz Splita te Splitski karate savez. Na natjecanju je nastupilo oko 350 natjecatelja iz Hrvatske i BiH.

Karate klub Široki nastupio je sa sedam članova i svi su uspjeli osvojiti medalju.

David Sesar je nastupio u kategoriji cicibani kate (7 i 8 godina) te je nakon tri kola, zasluženo osvojio zlato.

Ostali članovi su se natjecali u borbama. Davidov stariji brat Tomo nastupio je u kategoriji mlađih učenika (8 i 9 godina) -30kg i osvojio zlato. Mislav Čović bio je zlatni u kategoriji mlađih učenika -34 kilograma.

Barbara Kolobarić je nakon poraza u finalu osvojila srebro u kategoriji mlađih kadetkinja -40 kilograma. Petra Zeljko (juniorke -59 kg) je nakon tri vrhunske borbe bez primljenog boda stigla do finala. Finale gubi na odluku sudaca jer je borba zavrsila 0:0.

Tomo Kolobaric (mlađi učenici +38 kilograma) i Nikola Mikulic (učenici -30 kilograma) okitili su se broncom.