Ove subote u Širokom Brijegu, u jednoj od najljepših dvorana diljem BiH održano je treće kolo karate Lige Regije Hercegovina koje je okupilo 260 natjecatelja iz 16 klubova. Ovog puta dominirao je domaćin natjecanja Karate klub “ŠIROKI” koji se okitio laskavom titulom prvaka s ukupno osvojene 33 medalje. U prvom dijelu natjecanja nastupili su naši najmlađi natjecatelji u katama te osvojili 13 medalja i to 2 zlatne, jednu srebrenu i 10 brončanih medalja.

Zlato su osvojili Karlo Bilać i Tea Cigić. Srebrom se okitio Mateo Naletilić. Brončani su bili Ivan Naletilić, Domagoj Čović, Luka Skoko, Josip Ćužić, Matej Jelić, Marta Čolak, Nika Božić, Petra Sesar, Katarina Ćuže i Petra Sesar.

Nakon kata natjecanje se nastavilo u borbama gdje su također bili uspješni te osvojili 20 medalja.

Zlato su osvojili David Sesar u dvjema kategorijama, Antonija Knezović, Mislav Čović, Ante Zovko, Laura Bilać i Gabrijel Bilać.

Srebrenu medalju su osvojili Tomo Sesar, Petra Lovrić, Barbara Kolobarić, Antonio David Markić, Emma Buhovac, Marko Bokšić, Mladen Kožul i Stanko Čolak.

Brončani su bili Tomo Kolobarić, Barbara Bazina, Barbara Kolobarić, Domagoj Sesar i Matej Sesar.

Ovim putem se Karate klub “ŠIROKI ” zahvaljuje gradonačelniku grada Širokog Brijega, gospodinu Miri Kraljeviću te predsjedniku Vlade Županije Zapadnohercegovačke gospodinu Zdenku Ćosiću koji su podržali ovo natjecanje i financijskom podrškom pomogli u organizaciji. Treneri Karate Kluba “ŠIROKI” nisu krili zadovoljstvo te najavili još mnogo dobrih rezultata.