VIDEO – (Ne)očekivan poraz nogometaša Širokog Brijega od Metalleghea

Široki Brijeg je neočekivano poražen 0:1 od Metalleghea na Pecari u 4. kolu Lige za ostanak. Ne može se reći nezasluženo, jer motiv i želja gostujućih igrača bili su golemi, za razliku od „Plavo-bijelih“ koji su nešto i pokušavali, ali na kraju nedovoljno i za jedan bod.

U 19. minuti šutirao je silovito Ivanković s dvadesetak metara, a Fejzić sjajnom paradom iščupao loptu ispod same grede. Metalleghe je u 40. minuti mogao do vodstva, ali Beganović je šutirao glavom preko gola. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Kovačev udarac nakon ubačaja iz kuta obrana domaćih zaustavila je na gol-crti pa se na odmor otišlo s 0:0.

Čabraja se na početku drugog poluvremena našao u odličnoj prigodi, ali nije dobro zahvatio loptu. A onda su gosti iz Jajca u 55. minuti došli do vodstva. Aletić je sjajno šutirao s 13-14 metara iskosa s desne strane i pogodio suprotan kut gola nemoćnog Bolobrka – 0:1. Zeba je osam minuta kasnije mogao postići i drugi gol za Metalleghe, no njegov udarac je završio pored gola.

Zlomislić je u 67. minuti pokušao iz slobodnjaka, ali neuspješno, njegov udarac završio je visoko preko gola. Sedam minuta kasnije probao je i Wagner, ali ni on nije bio precizan. U 75. minuti „Plavo-bijeli“ su postigli gol, ali on je opravdano poništen zbog zaleđa Wagnera. Menalo je minutu kasnije nakon velike gužve ostao sam pred Fejzićem, međutim vratar gostiju je odlično obranio i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Ostalo je tako za Široki Brijeg razočaravajućih 0:1, a gosti su osvojili na Pecari velika tri boda u borbi za ostanak.

STRIJELAC: 0-1 Aletić (55)

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Barišić, Zlomislić, Čabraja (65. Wagner), Ivanković, Menalo, Sivrić, Lončar, Bralić, Krstanović (46. Baraban), Marković. Trener: Sablić.

METALLEGHE: Fejzić, Jovanović, Aletić, Kovač (77. Jakupović), Smajić (90. Asanović), Zeba, Deak, Beganović, Rašić, Sarić, Jozić. Trener: Neretljak