VUJANOVIĆ: Pobjeda ne smije dolaziti u pitanje protiv Radnika

Košarka Sport

Vujanovićširoki 26112015 2
ŠIROKI BRIJEG – Posljednja dva gostovanja i porazi od Mladosti (90:84) i Studenta (86:77) su svrstali košarkaše Širokog u prosjek bh. elitnog košarkaškog društva, ispod uvjerljivog dvojca, Sparsa i Mladosti, a uz bok s ostatkom ekipa koje se bore za raspodjelu pozicija koje nose plasman u Ligu 6.

Svakako to sugerira da Širokobriježanima, koji nisu naviknuli u ovakvoj konkurenciji nekome “gledati u leđa”, možda trebaju i dodatna pojačanja, dok su posljednji ishodi pokazali djelomice domete postojeće momčadi.

• Nakon poraza od Studenta atmosfera nije bila baš zadovoljavajuća, ali idemo utakmicu po utakmicu. Računali smo da ćemo dobiti Student, ali oni su imali agresivnost koju mi nismo, imali su ponovno napadački skok, igrali s puno više htjenja i borbenosti te zasluženo pobijedili, osvrt je trenera Damira Vujanovića.
  • Do stanke imamo pet utakmica (gostovanja Leotaru, Vardi i Zrinjskom, a kući osim Radnika igraju još sa Sparsima, op.a.), dosta naporan raspored i vidjet ćemo kakav ćemo rezultat polučiti. Poslije ćemo mi iz stručnog stožera zajedno s upravom kluba odlučiti hoćemo li se pojačavati poslije nove godine ili ćemo čekati do Lige 6, dodao je.

Fokus Širokog je ove sezone svakako i na razvoju mladih igrača iz svoje vrlo priznate omladinske košarkaške škole.

• Oni imaju jako puno oscilacija u igri što nastojimo ispravljati. Sigurno je da im nedostaje iskustva igranja na ovoj razini. Zasad smo zadovoljni, uvijek netko iskoči i sigurno je da ćemo ih u nastavku što više uključivati kako bi stekli potrebno iskustvo jer trening je jedno, a utakmica donosi nešto drugo što se tiče iskustva. Oni svojim odnosom na terenu, zalaganjem na treninzima i ponašanjem zaslužuju svaku pruženu minutu na parketu, istaknuo je Vujanović.

Široki će u subotu igrati s posljednjeplasiranim Radnikom koji ne bi trebao predstavljati problema za domaćina u dvorani Pecara, unatoč mogućima izostancima – Juraj Segarić ima problema s prstom desne ruke, dok je Marko Prskalo pretrpio frakturu nosa.

• Očekujemo pobjedu jer nam dolazi vjerojatno najlošija ekipa lige. Mi ćemo nastojati pružiti i koju minutu više mlađim igračima tako da i oni iskoriste utakmicu u kojoj smo favoriti, a pobjeda ne smije dolaziti u pitanje, zaključio je Damir Vujanović.