Pobjedom nad Gradačcom, rukometaši Izviđača stigli do pete uzastopne ovosezonske pobjede

Ostali sportovi Sport

izsgsa 10102015
GRADAČAC – U okviru 5. kola Premijer lige, Izviđač je sinoć gostovao u Gradačcu gdje je savladao rukometaše Gradačac i stigao do pete pobjede u isto toliko susreta. Bila je to treća ovosezonska gostujuća pobjeda do koje je Izviđač stigao nešto teže nego u susretima sa Slobodom u Tuzli i Bosnom u Visokom.

Prvih dvadesetak minuta ni jedna ni druga ekipa nisu ostvarile značajniju prednost, uglavnom, bilo je gol prednosti za jedne ili druge. Izviđač do osjetnije prednosti stiže u završnici poluvremena, kada golovima Hrstića, Ereša i Josipa Grbavca stiže do četiri gola prednosti (9:13).

Gradačac do poluvremena uspijeva smanjiti prednost „Skauta“ na tri pogotka, tako da se odlazi na odmor pri rezultatu 12:15. U drugom poluvremenu momčadi su postizali pogotke u serijama. Najprije, Izviđač serijom 3:0, na početku drugog dijela, stiže do šest pogodaka prednosti (12:18), međutim, uzvraća Gradačac serijom pogodaka, spušta prednost „Skauta“ na samo dva pogotka (17:19). Serija izviđača od 46. do 53. minute od pet uzastopnih pogodaka, od kojih četiri postiže Ante Grbavac, bila je ključna, jer je Izviđač stigao do prednosti od osam pogodaka (17:25). Ipak, domaći se nisu predavali, već su serijom 4:0 u 56. minuti zaprijetili i stigli do 4 pogotka zaostatka. Izviđač, do kraja utakmice, pogocima Ante Grbavca, Josipa Ereša i Josipa Čuture povećava prednost na „plus“ šest i na koncu zasluženo pobjeđuje s rezultatom 28:22.

Najefikasniji u ekipi Izviđača bili su Josip Ereš s osam, te Ante Grbavac sa šest pogodaka. Kod domaćina najučinkovitiji su bili Mirković sa sedam i Sarajlić s pet pogodaka.

Ovom pobjedom Izviđač je zadržao vodeću poziciju na tablici s 15 osvojenih bodova i gol razlikom „plus“ 54. U sljedećem 6. kolu „Skauti“ na svom parketu, idućeg vikenda, dočekuju ekipu Igmana.

RK Gradačac – HRK Izviđač 22:28 (12:15)

Gradačac, Sportska dvorana “Gradačački sajam”, gledatelja 300.
Suci: Vladimir Križanec i Zoran Petrović (Banja Luka).
Nadzornik: Srećko Delhunija (Tuzla).

RK Gradačac: Čutura, Đurić, Kahvedžić, Čaušević, R. Božić 2, Softić, D. Božić 2, Hasanbašić, Haseljić, Kadić, Zrnić 2, Mirković 7/2, Pedić 4,Grahovac, Sarajlić 5, Imširović.
Trener: Mehmed Doborac.

HRK Izviđač: Tolić (10 obrana), I. Ereš (5 obrana), Ivanković, Miličević, J. Ereš 8/5, Mandić 4, Marković, Čutura 2, Jarak 1, Šarac 2, A. Grbavac 6, M. Pavlak, A. Pavlak, Hrstić 3, J. Grbavac 2.
Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Gradačac 14 minuta, Izviđač 10 minuta.
Sedmerci: Gradačac 2/2, Izviđač 5/5.