Velićevi momci dobili Mladost i osigurali Ligu 6

Košarka Sport

hkk-siroki-14032015
ŠIROKI BRIJEG – Košarkaši Širokog su stigli do trinaeste prvenstvene pobjede u Ligi 12 Prvenstva BiH savladavši Mladost iz Mrkonjić Grada s uvjerljivih 87:68 (20:18, 31:22, 17:16, 19:12). Trinaesta je bila jako dragocjena, jer su igrači Ivana Velića i kolo prije završetka natjecanja u Ligi 12 izborili plasman u Ligu 6 za prvaka BiH.

Pobjede su ostvarili i ostali klubovi koji se bore za prvih pet pozicija, međutim Širokobriježani su sami odlučivali o svojoj sudbini, pa sada mogu i izgubiti na gostovanju u Bileći, dok će se Zrinjski, Sloboda i kakanj u tom zadnjem kolu boriti za dva preostala mjesta.

Široki je u dvoboju protiv Mladosti ravnopravnog suparnika imao tijekom prve četvrtine, međutim već u drugoj domaćin je zaigrao iznimno lepršavo i stigao do 16 poena viška, iako su gosti do odlaska na odmor smanjili na -11 (51:40).

Treća dionica susreta ponovno je bila ravnopravna, ali je Široki ponovno bolji u završnih deset minuta pa je na kraju stigla uvjerljiva pobjeda od 19 poena viška.

Ivan Novačić je zabio 15 poena, Andrija Ćorić dodao 14 poena i 5 skokova, Corey Remekun je bio na double-double učinku od 12 poena i 10 skokova, Toni Katić je uz 12 poena dodao 8 asistencija i 5 skokova, a dvoznamenkast je s 11 poena bio i Ivan Mimica. Vojin Svilar je predvodio Mladost sa 18 poena i 6 asistencija, a dosta dobro ga je u gostujućim redovima pratio i Dragan Đuranović s 15 poena i 4 skoka.

Ovom prilikom košarkašima Širokog čestitamo na plasmanu u Ligu 6, jer zapravo ono najbolje u ovoj sezoni, što se njih tiče, tek predstoji.