Poraz „Skauta“, iskustvo Borca i ovaj put prevagnulo

Ostali sportovi Sport

izvidjac borac 13052015
LJUBUŠKI – U odličnoj utakmici i odličnoj atmosferi koja je sinoć bila u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, Izviđač se nije uspio revanširati banjalučkom Borcu za poraz u 1. utakmici doigravanja za prvaka BiH u rukometu.

Iskustvo gostujuće ekipe i ovaj put bilo je bilo odlučujuća prevaga za njihovu pobjedu. Pobjedom Borac je stigao, najvjerojatnije, do kapitalne prednosti i do treće uzastopne titule prvaka BiH. Ostaje žal zbog poraza jer bi pobjedom Izviđač imao mogućnost odigrati još jednu utakmicu u svojoj dvorani, još jednu utakmicu za stjecanje iskustva. Možda ima još šanse, teorija postoji, treća utakmica se igra u subotu i Banja Luci, tko zna?

Izviđač je dobro otvorio utakmicu i u 6. minuti došao do prednosti 4:2. Gosti su uzvratili i sa pet pogodaka preokrenuli rezultat, poveli su 7:4. „Skauti“ se vraćaju, požrtvovanom igrom od 11. do 23. minute uspijevaju sustići protivnika i poravnati rezultat na 11:11. Borac u 25. minuti ponovno ima dva gola prednosti, ali Izviđač furioznom završnicom i pogodcima Hrstića, Jarka dva puta i Ereša odlazi na odmor s prednošću 15:13.

Početkom drugo poluvremena, Izviđač dolazi do prednosti od tri pogotka i čini se da je u tom dijelu propustio priliku da dođe do značajnije prednosti. Vratar Abadžič, koji je bio najbolji gostujući pojedinac, obranio je nekoliko „zicera“ i držao Borca u igri. Iskusni gosti čekali su svoju priliku i dočekali je između 45. i 49. minute. Naime, kod prednosti „Skauta“ 21:20 i igrača „viška“, izvan igre je bio Hercegovac zbog isključenja, gosti serijom 5:0 stižu do četiri pogotka prednosti. Izgleda to je slomilo domaće rukometaše koji nisu imali snage za još jedan preokret. Iskusni gosti su uspješno, do kraja, kontrolirali igru i rezultat i na kraju dolaze do zaslužene pobijede i prednosti od 2:0 u međusobnim susretima.

Najbolji i najefikasniji pojedinac u ekipi Izviđača bio je Matej Hrstić sa sedam pogodaka, dok se je David Mandić pet puta upisao u listu strijelaca, a Josip Ereš četiri puta.

U ekipi Boraca, kao i Banja Luci, najefikasniji su bili Davorin Vujović sa sedam, te Milan Đukić i Mirko Mikić sa po šest pogodaka. Najbolji pojedinac susreta bio je, svakako, Stanko Abadžić koji je skupio 16 obrana.

Premijer liga BiH – 2. utakmica doigravanja za prvaka.
Ljubuški, 13.05.2015. u 20,00 sati.

HRK Izviđač – RK Borac 25:27 (15:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 1200.
Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko).
Nadzornik: Mladen Raič (Mostar).

HRK Izviđač: Tolić (6 obrana), I. Ereš, Ivanković (6 obrana), Miličević, J. Ereš 4/3, A. Grbavac 1, Bošnjak, Mandić 5, Čutura, Jarak 2, Boras, J. Grbavac, M. Pavlak 2, A. Pavlak 2/2, Hrstić 7, Rodin 2.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Borac: Abadžić (16 obrana, 1 sedmerac), Jokanović, Hušić, Janković 2, Hercegovac 1, Vujović 7, Tešić, Durić, Mikić 6/3, Nježić, Obradović 3, Trivundža, Ćelić, Ćeranić, Đukić 6, Nikolić 2.
Trener: Igor Rađenović

Isključenja: Izviđač – minuta, Borac 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 6/5, Borac 3/3.