Pehar poništio tradiciju Rudara i donio nova tri boda za NK Široki Brijeg

Nogomet Sport

lopta nogometna 19092015

PRIJEDOR – U sklopu 9. kola BHT Premijer lige, Rudar iz Prijedora ugostio je ekipu Širokog Brijega koja se nakon ovog gostovanja vraća kući s nova tri boda.

Iako su obje ekipe željele samo jedno, a to je pobjeda, tako nije izgledalo u prvom poluvremenu jer je igra bila više nego dosadna i monotona s obje strane terena, tako da se i na odmor otišlo sa rezultata 0:0.

U nastavku drugog poluvremena malo se zaigralo žešće ali isklučivo od nogometaša Širokog Brijega, tako da su gosti imali priliku za prilikom i tek u 72. minuti, Mate Pehar postiže zgoditak koji je nogometašima Širokog donio nova tri boda i drugu poziciju na tabeli.

Treba još napomenuti kako je ovo je prva pobjeda momčadi Širokog Brijega na gostovanju u Prijedoru, jedinom gostovanju u ligi na kojem nikad do danas nisu slavili pobjedu, što je dalo još veću čar ovom susretu i prekidu tradicije domaćina.

Već u utorak 22. rujna, ove dvije momčadi se sastaju na Pecari u sklopu šesnaestine finala Kupa BiH, tako da se nadamo kako će Široki Brijeg to rutinski odraditi pred svojom publikom bez problema.