Košarka Sport

SARAJEVO – U drugoj polufinalnoj utakmici Kupa BiH, koja je večeras igrana u Skenderiji, ekipa Širokog porazila je Sparse rezultatom 66:63 i tako se plasirale se u finale, piše portal BHbasket.ba

Sparsu je ovo drugi poraz u sezoni, ali itekako bolan jer su na domaćem parketu željeli izboriti svoje prvo finale. Međutim, u dramatičnom finišu slavili su Širokobriježani.

Kod rezultata 63:60 tricu za poravnanje postiže Nikolić, a u idućem napadu precizan je Katić za 65:63. Poslije time-outa u posljednji napad su krenuli Sparsi, ali je šut za tri poena promašio Buza.

Inače, većim dijelom utakmice gledali su ravnopravnu bitku. Spars je imao dva poena prednosti na poluvremenu, a Široki sredinom posljednje četvrtine dolazi do +8 55:63.

Uslijedili su poeni Bulića i Nikolića i Sarajlije dolaze do poravnanja. Međutim, u tim trenucima nastaje konfuzna igra, a nekoliko lopti je završilo u “bunaru”.

Na kraju je Katić svojim 18 poenom donio prednost Širokom 65:63, a kapeten Bilinovac je sa linije za slobodna bacanja postavio konačnih 66:63. Pored Katića dvocifren učinak imao je i Novačić sa 10 poena.

Izvor vijesti: BHbasket.ba