Zvijezda sačuvala kod kuće bod u susretu protiv Širokog Brijega

Nogomet Sport

nk široki 04032015
GRADAČAC – U okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Gradačcu su snage odmjerili Zvijezda i Široki Brijeg, a nakon 90 minuta nije bilo golova.

Domaći nogometaši su hrabro otvorili susret protiv kvalitetnijih gostiju i u 4. minuti su zaprijetili, no nije bilo promjene rezultata.

Igrala se 9. minuta kada su Širokobriježani u jednom napadu imali dvije velike prilike, no Buhač i Čorluka su promašili nemoguće. Dvije minuta kasnije Plazonić je pokušao sa 20 metara, no lopta odlazi preko gola domaćina, a isti igrač je u 13. minuti pokušao sa 30 metara iz slobodnjaka, no golman Zvvijezde je siguran. Do odmora je još gol Zvijezde pokušao ugroziti Zakarić, ali ostalo je 0:0.

U drugom poluvremenu je bilo više uzbuđenja, a domaći su bili ravnopravan protivnik favoriziranom Širokom. Najbolju priliku za Zvijezdu imao je Stojanov, koji je sa pet metara neometan glavom šutirao iznad gola Širokog.

Isti igrač je u 75. minuti iz dobre situacije loše šutirao, da bi tri minuta kasnije Kožulj dobro šutirao sa 10 metara, ali Ito je sjajno odbranio. Malo potom je pokušao i Pandža, no šutirao je malo iznad gola. Zaprijetila je i Zvijezda do kraja i to dva puta, no nije bilo golova.

Sve u svemu solidna nogometna predstava, a remi je najrealniji rezultat.