Sparsi slavili u derbiju protiv Širokog

Košarka Sport

sparssiroki m 21102015
SARAJEVO – Derbi kola, a možda i čitavog prvog dijela Lige 12, između OKK Sparsa i HKK Širokog odigran je večeras u Sarajevu.

Utakmica je nudila tri četvrtine dominaciju domaćeg tima, a na kraju umalo da gostujući košarkaši kreiraju veliki povratak i iznenađenje. Ipak, Sparsi su slavili rezultatom 90-77.

Ključna je bila druga četvrtina koju je sarajevski tim dobio rezultatom 26-13. Na kraju trećeg perioda igre bilo je visokih +21 (73-52).

U posljednjem dijelu igre opuštanje domćih košarkaša dobro koriste gosti, te 4:54 do kraja stižu na samo -5 (73-78). Tada Gajić hvata promšaj Zahiragića i postiže važne poene za Sparse, čime prekida seriju gostiju. Do kraja su domaći igrači uspješno sačuvali prednost. Trojac najiskusnijih igrača Peršić 29, Gajić 25 i Bajrmović sa 22 poena su bili pokretačka snaga Sparsa. U timu Širokog ponovo je prvo ime bio Novačić sa 21 poenom.

OKK SPARS – HKK ŠIROKI 90-77
(27-25, 26-13, 20-14, 17-25 )

Spars: Hodžić, Zahiragić 3, Mičić 5, Bilić, Manjgafić, Čampra 6, Peršić 29, Bajramović 22 (9 skokova), Gegić, Bašić, Gajić 25, Pirić. Trener: Balić.

Široki: Vranješ, Segarić 15, Šušak, Ćorić 9, Prskalo 2, Zadro, Čolak, Zubac 5, Dee 16, Novačić 21, Kovačević 5, Karačić 4. Trener: Vujanović.