Nogomet Sport

ŠIROKI BRIJEG – Tradicija je nastavljena, Široki Brijeg je još jednom na Pecari bio bolji od Sarajeva i eurogolom Zvonimir Kožulja u 69. minuti došao do tri velika boda u borbi za vrh. Derbi je, inače, ponudio zanimljivu igru, agresivnu, borbenu i rastrčanu s obje strane, a na kraju je presudio majstorski potez Kožulja koji je nakon jednog odbijanca “suhim listom” s 25 metara pogodio mrežu iza leđa nemoćnog Plakala za erupciju oduševljena na dobro popunjenoj Pecari.

U prvom poluvremenu nije bilo većih prigoda, osim Krstanovićeve u 12. minuti kada je šutirao pored vratnice. “Plavo-bijeli” su, pak, žestoko prosvjedovali kod suca Skakića koji je sredinom prvog dijela propustio pokazati drugi žuti karton Kallasiju nakon preoštrog starta na Kožulju.

Nastavak je otvorio opet Krstanović koji se nakon odlične asistencije neumornog Pehara našao “oči u oči” s vratarem Sarajeva, no Plakalo je obranio njegov udarac iz neposredne blizine. Uzvratili su gosti preko Benke i Bekića, rezultat se nije mijenjao, da bi potom Kožulj na već opisani način donio veliku radost “Plavo-bijelima”.

Pokušao je još Pehar oštrim prizemnim udarcem u 73. minuti, zamalo pored gola, ostalo je velikih 1:0 za Široki!